Meta zamknie portfel krypto Novi. Firma zaliczyła rozczarowanie

Użytkownicy mają czas do 1 września, aby wypłacić swoje środki. Portfel krypto zniknie z rynku.

Meta zamyka Novi / Fot. Dima Solomin, Unsplash.com

Meta zamyka Novi / Fot. Dima Solomin, Unsplash.com

Novi trafił na rynek w październiku 2021 w USA, a później w grudniu 2021 firma udostępniła go jeszcze w Gwatemali. Portfel krypto miał być wykorzystywany jako podstawa do przesyłania pieniędzy za pomocą kryptowalut między użytkownikami WhatsApp. Teraz jednak Meta informuje, że był to tylko "test pilotażowy" i zostanie on zakończony we wrześniu br.

Novi: jeśli się uda, to sukces. Jeśli nie - test pilotażowy

Novi nie będzie dostępny po 1 września, ale Meta zapewnia, że zanim wygasi usługę, na pewno ułatwi użytkownikom odzyskanie środków. Będą wysyłane odpowiednie przypomnienia i komunikaty, aby wypłacić środki przechowywane w portfelu.

Zobacz również:

  • Threads będzie mógł wysyłać do tej aplikacji wiadomości w trybie DM
  • Meta będzie znakować szkodliwe treści generowane przez AI

Sprawdź: Ceny Starlink

Użytkownicy nie będą mogli też dodawać nowych środków do Novi - z tej funkcji mogą korzystać do 21 lipca. Meta już teraz informuje, aby tego nie robić, a także wyświetla odpowiednie instrukcje w zakresie wypłacania środków na swoich stronach wsparcia technicznego.

"Jeśli po zakończeniu programu pilotażowego 1 września 2022 r. na twoim koncie Novi pozostały środki, spróbujemy je przenieść na twoje konto bankowe lub kartę debetową, które dodałeś do Novi" - informuje firma.

Meta informuje też, że użytkownicy mogą pobrać kopię danych, które serwis zebrał na ich temat do 1 września. Jednocześnie ostrzega, że później nie będzie to możliwe. Proces pobierania danych został również opisany na stronie wsparcia technicznego.

Zobacz: Współpraca online

Novi nie utrzymał się na rynku nawet przez rok. Warto dodać, że Meta (Facebook) pracowała nad własną kryptowalutą Diem, wcześniej znaną jako Libra, ale prace te zakończyły się ze względu na problemy z regulatorami federalnymi.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200