Elon Musk podwyższa ceny internetu Starlink

Elon Musk zdecydował się na zauważalne podwyżki cen dostępu do internetu satelitarnego Starlink.

Starlink to system internetu satelitarnego dostarczanego przez firmę SpaceX założoną przez Elona Muska. Rozwiązanie to pozwala na uzyskanie dostępu do internetu praktycznie z każdego miejsca na ziemi. O technologii tej głośno było ostatnimi czasy ze względu na wojnę na Ukrainie. Elon Musk udostępnił internet Starlink na potrzeby wojska oraz innych osób zaangażowanych w aktualną sytuację na wschodzie.

Antena Starlink
Źródło: starlink.com

Antena Starlink

Źródło: starlink.com

Firma SpaceX poinformowała właśnie o wzrostach cen dostępu do internetu satelitarnego Starlink. Winę zrzucono na zwiększającą się inflację.

Zobacz również:

  • Tanio już było - Tesla podnosi ceny
  • Starlinki będą musiały wkrótce stawić czoła podobnym obiektom firmy Amazon
  • SpaceX usunie z orbity uszkodzone satelity Starlink

Z oficjalnego oświadczenia prasowego firmy dowiadujemy się, że w związku ze zwiększającym się poziomem inflacji cena startowa zestawu do odbioru internetu Starlink wzrasta z 499 do 549 dolarów dla posiadaczy depozytów oraz 599 dolarów dla nowych zamówień od dnia 23.03.2022 roku.

Jednocześnie wzrośnie comiesięczny abonament, który trzeba płacić, aby korzystać z internetu satelitarnego. Obecnie dostęp do Starlink kosztuje 99 dolarów miesięcznie. Od 22 kwietnia 2022 roku koszt abonamentu wzrośnie do 110 dolarów. Zmiana cennika obejmie nowych oraz dotychczasowych użytkowników systemu.

W wiadomościach e-mail rozesłanych do klientów firma przekazuje, że jeżeli zrezygnują oni z korzystania z internetu Starlink wciągu pierwszego roku mogą uzyskać częściowy zwrot 200 dolarów lub całkowity zwrot pieniędzy jeżeli zestaw został odebrany w ciągu ostatnich 30 dniach.

W sieci pojawiło się już wiele wpisów od niezadowolonych użytkowników. Największe redakcje technologiczne zadały SpaceX oraz Elonowi Muskowi wiele pytań. Na razie pozostały one bez odpowiedzi.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200