Lucky Patcher. Czy możesz bezpiecznie pobrać tę aplikację?

Aplikacja Lucky Patcher cieszy się dużą popularnością. Ale czy możemy bezpiecznie zainstalować ją w systemie Android? Wyjaśniamy do czego służy to narzędzie i czy warto z niego korzystać.

Lucky Patcher / Fot. Malavida.com, Inf. prasowe

Lucky Patcher / Fot. Malavida.com, Inf. prasowe

Lucky Patcher to aplikacja do edytowania plików APK zainstalowanych w Androidzie programów. Na co pozwala? To m.in. modyfikowanie uprawnień, usuwanie reklam, czy wyłączanie komponentów utrudniających uruchamianie aplikacji pochodzących spoza sklepu Google Play.

Sprawdź: Open Office

Zobacz również:

  • Zainfekowany smartfon - przedstawiamy najpopularniejsze objawy
  • Nearby Sharing od Google - wygodny sposób na przesyłanie plików

Aby Lucky Patcher mógł w pełni działać, potrzebny jest dostęp roota. Bez niego nie będziemy w stanie korzystać z wszystkich funkcji.

Kiedy uruchomimy aplikację, przeprowadzi ona skanowanie zainstalowanych programów i sprawdzi, jakie elementy można w nich zmieniać. Jeśli zdecydujemy się na konkretne zmiany, zostaniemy poproszeni o wstępną konfigurację - pozostała część procesu zostanie zrealizowana automatycznie.

Lucky Patcher - bezpieczny czy nie?

Producent twierdzi, że Lucky Patcher nie ma negatywnego wpływu na zainstalowane już w systemie programy i nie może ich uszkodzić.

Skuteczność działania aplikacji może natomiast zależeć od konkretnego przypadku. Nie ma pewności, że przeprowadzane działania przyniosą zakładany skutek, dlatego też narzędzie ma taką, a nie inną nazwę.

Aplikacja sama w sobie nie jest niebezpieczna. Użytkownicy zwykle używają jej do usuwania oprogramowania typu bloatware, którego nie można odinstalować tradycyjnymi metodami. W ten sposób możemy np. usunąć jakieś widżety, które były już w telefonie po jego zakupie.

Zobacz: CPU Z

Możemy również skorzystać z Lucky Patchera, by blokować lub przechwytywać wywołania API. To przydatne, jeśli nie chcemy, aby np. funkcje reklamowe w tle uzyskiwały sygnał "start po uruchomieniu".

Osoby, które nie mają jednak doświadczenia w tego rodzaju działaniach, mogą uszkodzić telefon. To dlatego można znaleźć w sieci informacje, że Lucky Patcher sprawił, że dany smartfon przestał działać.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200