Lenovo wprowadza stacje robocze z Alder Lake i RTX-ami

Lenovo wprowadza prawdopodobnie najbardziej wydajne na rynku mini PC. To modele z procesorami Alder Lake oraz układami graficznymi Nvidia RTX.

Stacje robocze Lenovo / Fot. Lenovo

Stacje robocze Lenovo / Fot. Lenovo

Niewielkie komputery stacjonarne Lenovo znajdują się w obudowach mid-tower i są niezwykle wydajnymi mini PC. W praktyce to stacje robocze dla wymagających użytkowników.

Zobacz: Skyscanner

Zobacz również:

  • Przychody Lenovo spadają czwarty kwartał z rzędu
  • Dell wprowadza na rynek nowe modele z serii Precision

Lenovo ThinkStation P360 Ultra obsługuje procesory Intel Alder Lake aż do modelu 16-rdzeniowego Core i9-12900K. Do tego może pomieścić do 128 GB pamięci RAM DDR5, jak również mobilny układ Nvidia RTX A5000. Możliwości rozbudowy są ograniczone, ale i tak robią wrażenie. Znajdziemy bowiem dwa sloty PCIe Gen 4x4 M.2, jak i port 2,5" SATA na dodatkowe nośniki danych. Jest też slot PCIe 4.0 x 16 dla GPU i jeden slot PCIe 3.0 x 4 na dodatkową kartę rozszerzeń.

Biorąc pod uwagę, że to mini PC, Lenovo robi też wrażenie pod kątem łączności. Komputer oferuje cztery porty USB, dwa porty LAN (1 GbE i 2,5 GbE), do trzech pełnowymiarowych portów DisplayPort (dla monitorów do 8K) oraz sieć Wi-Fi 6E (Intel AX211) wraz z systemem vPro.

Sprawdź: Boty Discord

Tak dobra wydajność w małej obudowie oznacza jednak, że musimy pogodzić się ze słyszalnym systemem chłodzenia. Nie wiemy jeszcze ile dB generuje, ale wyposażenie obejmuje duży i - co za tym idzie - prawdopodobnie głośny wentylator. Lenovo, aby nieco zoptymalizować przepływ powietrza, zdecydowało też, że zasilacz będzie odrębny i nie znajdzie się bezpośrednio w obudowie komputera. Czyli jest trochę tak, jak z laptopami, które również korzystają z zewnętrznych zasilaczy.

Najtańsza wersja P360 Ultra kosztuje 1299 dol.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200