LG DualUp to monitor zorientowany na produktywność. Czy rzeczywiście tak jest?

LG DualUp ma proporcje 16:18, więc można powiedzieć, że jest prawie kwadratowy. Trafia właśnie na rynek i kosztuje 699 dol.

DualUp marki LG / Fot. Materiały prasowe

DualUp marki LG / Fot. Materiały prasowe

Niemal kwadratowy monitor LG DualUp był prezentowany na tegorocznych targach CES 2022. Obecnie można już składać zamówienia na ten sprzęt - bezpośrednio na stronie LG.com i u wybranych dealerów. Cena: 699 dol.

Sprawdź: HEIC to JPG

Zobacz również:

  • LG zmienia identyfikację wizualną - zaprezentowano nowe logo
  • Mozilla stworzyła nową usługę, która usuwa nasze wrażliwe dane z internetu

DualUp opiera się na matrycy IPS o proporcjach 16:18 i działa w rozdzielczości 2560 x 2880 pikseli. To pierwszy monitor typu Square Double QHD.

LG uważa, że przez ostatnie lata nieustannie mieliśmy do czynienia z monitorami panoramicznymi i ultraszerokimi, co sprawiło, że pojawiła się nowa potrzeba - zapewnienia użytkownikom ekranów bardziej pionowych niż poziomych. Nowy monitor adresuje taką potrzebę i jest kierowany do twórców treści. LG przekonuje też, że docenią go osoby zorientowane na wysoką produktywność.

Coraz więcej osób pracuje z więcej niż jednym ekranem 16:9 - te są wówczas ustawiane obok siebie. LG chce się tutaj wyróżnić i zapewni ekran 16:18, czyli tak jakby dwa ekrany panoramiczne, ale ustawione jeden na drugim. Producent przekonuje, że jego ekran świetnie sprawdza się w wielozadaniowości. Ma przekątną 28" i oznaczenie DualUp 28MQ780.

LG DualUp jest dla twórców treści

LG DualUp to monitor zorientowany na produktywność. Czy rzeczywiście tak jest?

LG DualUp oferuje matrycę Nano IPS, co zapewnia dobre odwzorowanie kolorów. Możemy liczyć na pokrycie 98% DCI-P3, obsługę HDR10 oraz kontrast 1000:1. Czas reakcji GtG to 5 ms, a częstotliwość odświeżania 60 Hz. Szkoda, że nie 100 Hz, bo jednak wyższa częstotliwość zapewnia wyraźnie lepszy komfort użytkowania.

Zobacz: iPad mini

Monitor ma także funkcję picture-by-picture oraz wbudowany przełącznik KVM do łatwego korzystania z jednego czy dwóch systemów wyświetlaczy.

Możemy także liczyć na zadowalający dostęp do portów, włącznie z USB-C dla DP-Alt + power delivery. Są też dwa złącza HDMI i wbudowane głośniki stereo 2x 7W. LG DualUp niedługo powinien pojawić się także w polskich sklepach.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200