iPad mini. Kto powinien go kupić?

Czy warto kupić iPada mini? Tak, ale tylko jednym warunkiem: wiesz, do czego konkretnie będziesz go używać. Już wyjaśniamy o co chodzi.

iPad mini to świetny sprzęt dla wybranych użytkowników / Fot. Materiały własne

iPad mini to świetny sprzęt dla wybranych użytkowników / Fot. Materiały własne

Obecnie w sprzedaży znajdziemy iPada mini 6. generacji - często określany jest on jako iPad mini 6 lub 2021 (premiera w zeszłym roku). To bardzo dobrej jakości tablet z systemem iPadOS, ale wiele osób zastanawia się czy zakup tego konkretnego urządzenia ma sens.

Jeśli ktoś kupuje swój pierwszy tablet, niemal na pewno zdecyduje się na większą wersję. Będzie to iPad 9. generacji (ekran 10,2"), iPad Air 5. generacji (ekran 10,9"), czy nawet iPad Pro (ekrany 11" lub 12,9"). Wersja mini ma na tyle duży ekran, aby nie uchodzić za smartfona, ale jednak - jak nazwa sugeruje - jest mini. Zapewnia wyświetlacz 8,3".

Zobacz również:

  • Wskaźnik adopcji iOS 17 rośnie, ale nadal poniżej oczekiwań
  • Microsoft Surface Pro debiutuje z procesorem ARM i wyświetlaczem OLED
  • Niespodziewana funkcja bezpieczeństwa w nowym iPadzie Pro

Ktoś może pomyśleć: "No dobrze, ale iPad mini jest pewnie tani". Tu ponownie pojawia się problem, bo iPada mini najtaniej kupimy za 2599 zł i będzie to wersja 64 GB z siecią WiFi (bez Cellular, czyli połączenia komórkowego). Dla porównania, zwykły iPad z ekranem 10,2" jest dostępny od 1699 zł.

iPad mini - gdzie kupić? Ceny i sklepy

Co zatem sprawia, że iPad mini może kogoś zainteresować? Na pewno jest to bardzo wydajne urządzenie. Wyposażony w chip A15 Bionic, iPad mini jest wyraźnie wydajniejszy niż zwykły iPad, który ciągle ma A13. Nowszy i wydajniejszy jest model Pro czy Air - te mają już układy M1. Do tego iPad mini, podobnie jak najnowsze modele, obsługuje piórko Apple Pencil 2. generacji.

Kto jednak powinien zdecydować się na wersję mini? Przede wszystkim osoby, które poszukują sprzętu, który zmieści się tam, gdzie pełnowymiarowy iPad już nie. I takie, które mają dla mini konkretne zastosowanie, np. chcą obsługiwać tablet jedną ręką.

Nawet jeśli Apple iPad Air jest lekki i utrzymamy go w jednej ręce, to jednak jest na tyle duży, że obsługa nie jest zbyt możliwa. W przypadku iPada mini wiele czynności wykonamy jedną ręką. Oprócz tego na iPadzie mini świetnie wykonuje się notatki odręczne z użyciem Pencil 2. Dzięki temu taki tablet nadaje się na spotkania biznesowe, gdzie chcemy zrobić notatki. Jest lekki, bez problemu zmieści się nawet do damskiej torebki, a przy tym zapewnia wysoki komfort użytkowania.

A gdzie kupimy iPada? Jeśli mieszkamy w dużym mieście, warto skorzystać z porównywarek cen i wybrać swoją lokalizację. Bardzo możliwe, że niektóre sklepy dostarczą zamówienie nawet w ciągu 2 godz. W przeciwnym razie po prostu wybierzmy taki sklep, do którego mamy zaufanie, oraz oczywiście taki, który nie ma wygórowanych cen.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200