Kreator stron Wix zaczyna ciąć koszty

Ekonomia nie jest w najlepszej kondycji, co odbija się na firmie Wix - popularnym kreatorze stron internetowych. Zapowiadane są zwolnienia.

Wix przeprowadzi zwolnienia / Fot. Materiały własne

Wix przeprowadzi zwolnienia / Fot. Materiały własne

Wix planuje "dostosować wielkość siły roboczej". Popularny kreator stron internetowych ma zamiar zaoszczędzić 150 mln dol. do końca roku. Za główny powód wskazuje wysoką inflację i potencjalną recesję gospodarczą na horyzoncie. Dodatkowo firma informuje, że rozważa jeszcze większe cięcia w przyszłości - wszystko będzie zależeć od bieżących wyników.

Jak podaje Wix, celem jest osiągnięcie odpowiednich przepływów pieniężnych. Wspomniana kwota to przede wszystkim wynagrodzenia dla pracowników, ponieważ kreator nie chce redukować inwestycji marketingowych nastawionych na pozyskiwanie użytkowników.

Zobacz również:

  • Wix wygeneruje całą stronę internetową z użyciem AI. Nowe narzędzie
  • Projekt www w jednym kliku

Firma planuje również pewne zmiany w kosztach operacyjnych, by wydawać mniej na niektóre działania, niemniej najwięcej oszczędności poszuka właśnie w sile roboczej. Poza zwolnieniami planuje również ograniczyć zatrudnianie.

Sprawdź: Boty Discord

Obecnie Wix zatrudnia ok. 5000 pracowników w dwunastu krajach. Firma zapowiada, że będzie kontynuowała wypracowywanie oszczędności finansowych w przyszłym roku, nawet w sytuacji gdy warunki rynkowe zaczną się poprawiać.

Za drugi kwartał br. kreator stron www wypracował przychody na poziomie 345,2 mln dol. Był to wzrost rzędu 9% r/r.

Avishai Abrahami, współzałożyciel i dyrektor generalny Wix, przekonuje, że Wix nadal jest "platformą dla każdego typu użytkownika i każdego rodzaju działalności na całym świecie. Pomimo obecnego otoczenia makroekonomicznego koncentrujemy się na tym, co jest pod naszą kontrolą - napędzamy wydajność operacyjną, aby przyspieszać naszą ścieżkę do rentowności". Firma realizuje też liczne projekty rozwojowe, np. uruchomiła nową wersję edytora Wix w tym kwartale.

Zobacz: ProtonMail

Firma ciągle jest na etapie budowania pozycji rynkowej i inwestycji - jeszcze nie zaczęła generować zysków. Lior Shemesh, dyr. finansowy Wix, zapowiada jednak, że w niedalekiej przyszłości spółka zacznie je generować. "Nie zamierzamy przeprowadzać tych samych inwestycji, które realizowaliśmy w przeszłości. Z pewnością będzie można spodziewać się większej rentowności" - mówi.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200