Key Finder wyświetli klucz licencyjny Windows

Aplikacja Key Finder to darmowe narzędzie, które pobiera klucz produktu używany do instalowania Windows z rejestru systemowego.

Key Finder / Fot. Materiały producenta

Key Finder / Fot. Materiały producenta

Key Finder firmy Magical Jelly Bean to darmowe narzędzie, dzięki któremu poznamy klucz produktu w systemie operacyjnym Windows. Jednocześnie aplikacja jest rozwijana przez społeczność developerów i obecnie pobiera klucze produktów również dla innego oprogramowania.

Sprawdź: DuckDuckGo

Zobacz również:

  • Pogoda z Windowsa 10/11 z najdokładniejszą prognozą pogody

Jak podaje producent, dowiemy się jaki klucz Windows mamy na komputerze - dotyczy to również systemów 64-bitowych. Poznamy klucze z Windows 7, 8, 10, a także 11. Do tego dowiemy się, jaki klucz ma Office 2010 zainstalowany na komputerze.

Firma ma także usługę Recover Keys (płatna), która pozwoli na poznanie kluczy np. z Adobe CS2-CS6, czy też umożliwi skanowanie zdalne komputerów czy odzyskiwanie kluczu dla systemów Windows z BIOS-u. Firma ma także Key Findera dla systemu macOS, jak również podobne narzędzie do wyszukiwania haseł do Wi-Fi.

Key Finder - jak znaleźć klucz do Windows

Aplikacja jest bardzo łatwa w użyciu i nie ma zbyt wielu funkcji. W zasadzie wystarczy ją uruchomić i zaznaczyć interesujący nas system operacyjny. Po chwili Key Finder wyświetli nasz klucz licencyjny.

Zobacz: Open Office

Klucze z Windows często są potrzebne po to, aby zainstalować system ponownie. Zdarza się, że użytkownik otrzymuje np. laptopa z już zainstalowanym systemem, ale bez podanego oddzielnie klucza. Wówczas, gdy chce lub musi przeprowadzić ponowną instalację Windows, nie wie gdzie i jak znaleźć klucz. Aplikacja Key Finder jest wtedy bardzo pomocna.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200