Jak zrobić screena na laptopie? Polecana metoda

Metod jest wiele, a mnóstwo osób na co dzień musi zapisywać zrzuty ekranowe. Polecamy proste narzędzie, które świetnie sprawdzi się w tym zadaniu.

Jak zrobić screena na laptopie / Fot. XPS, Unsplash.com

Jak zrobić screena na laptopie / Fot. XPS, Unsplash.com

Jak zrobić screena na laptopie? Oczywiście najprościej wcisnąć klawisz [Print Screen], ale... no właśnie. Co dalej? Możemy wkleić zapisany ekran np. do programu Paint. To systemowa aplikacja i w ten sposób zapiszemy zrzut ekranowy bez konieczności instalowania aplikacji firm trzecich.

Sprawdź: JPG to PDF

Zobacz również:

  • Wydłużenie żywotności akumulatora w komputerach przenośnych

Pod względem funkcjonalnym Paint pozostawia jednak wiele do życzenia. Dlatego polecamy prostą aplikację o nazwie Lightshot.

Jak zrobić screena na laptopie przy użyciu Lightshot

Lightshot dostępna jest na stronie app.prntscr.com. Możemy ją pobrać zarówno na Windows, jak i dla platformy macOS.

Aplikacja jest bardzo lekka, co oznacza, że nie ma dużego apetytu na zasoby systemowe. Po zainstalowaniu przejmuje działanie klawisza [Print Screen]. Kiedy go wciśniemy, stworzy się obszar roboczy, który możemy zaznaczyć – to będzie właśnie nasz zrzut ekranowy. Możemy więc od razu zaznaczyć taki obszar, na którym nam zależy, nie zaś robić zrzut ekranu całego pulpitu.

To jednak nie koniec możliwości Lightshota. Aplikacja pozwala zrobić screena na laptopie, a następnie możemy go jeszcze edytować – przed zapisaniem. Dodamy linie, znaczniki, tekst i inne proste elementy. Widzimy też od razu, jaka jest rozdzielczość obrazka. Dodatkowo, dostępne są inne, bardzo przydatne opcje. Możemy podzielić się zrzutem w social mediach, wgrać na serwer prnt.sc (należący do twórców aplikacji), by wysłać go w formie linka do współpracowników, a także wyszukać podobnego obrazka w Google Grafika. I wszystko to z poziomu prostej, darmowej aplikacji.

Jeśli więc ktoś zastanawia się jak zrobić screena na laptopie, warto rozważyć instalację tego prostego narzędzia. Będziemy w stanie łatwo zapisywać poszczególne zrzuty, a następnie edytować je i udostępniać.

Zobacz: Discord

Gotowe pliki, jeśli zechcemy je zapisać, a nie wysyłać na serwer, bez problemu pojawią się na dysku w postaci .png czy .jpg. Aplikacja ma naprawdę wszystko, co jest potrzebne w obecnych czasach.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200