Jaguar Land Rover Automotive wdroży sztuczną inteligencję Nvidii do swoich samochodów

Jaguar Land Rover zawarł wieloletnią umowę strategiczną z Nvidią. Będzie rozwijał zautomatyzowaną jazdę, opierając się na sztucznej inteligencji i usługach dodatkowych dla kierowców. Firma skorzysta z rozwiązania Nvidia DRIVE.

Nvidia DRIVE trafi do samochodów brytyjskiej marki / Fot. Zakaria Zayane, Unsplash.com

Nvidia DRIVE trafi do samochodów brytyjskiej marki / Fot. Zakaria Zayane, Unsplash.com

Do 2025 r. we wszystkich samochodach Jaguar i Land Rover ma pojawić się technologia Nvidia DRIVE. Pozwoli ona na zautomatyzowaną jazdę, poprawi bezpieczeństwo i komfort dla kierowcy, a także zapewni wsparcie przy parkowaniu.

Oprócz monitorowania kierowcy i pasażerów, platforma wspomagania jazdy AI zapewni także zaawansowaną wizualizację otoczenia pojazdu.

Zobacz również:

  • Nvidia: GPU są lepsze do lokalnych zadań AI niż NPU

Nvidia DRIVE - na czym polega?

Nvidia DRIVE Hyperion to kompleksowe rozwiązanie (full-stack), które obejmuje scentralizowane komputery AV Drive Orin, oprogramowanie DRIVE AV oraz DRIVE IX, a także systemy sieciowe i zabezpieczające, włącznie z czujnikami dźwięku przestrzennego.

Sprawdź: DuckDuckGo

DRIVE Orin ma obsługiwać system operacyjny Jaguar Land Rover, podczas gdy Hyperion powinien pełnić funkcję centralnego "układu nerwowego" pojazdów.

Jak zauważa Jensen Huang, dyrektor generalny Nvidii, "samochody nowej generacji przekształcą motoryzację w jedną z największych i najbardziej zaawansowanych technologicznie branż". Twierdzi on przy tym, że floty "definiowanych-programowo samochodów będą oferować nowe funkcje i usługi przez cały okres eksploatacji pojazdów".

Warto dodać, że Jaguar Land Rover użyje własnych rozwiązań data center z Nvidia DGX, aby szkolić modele AI wraz z oprogramowaniem DRIVE Sim. Wszystko po to, aby samochody były dobrze przystosowane do jazdy i mogły czerpać z rozwiązań technologicznych w czasie rzeczywistym.

Zobacz: JPG to PDF

Nowoczesne pojazdy będą również otrzymywały aktualizacje oprogramowania over-the-air, w połączeniu z frameworkiem Jaguar Land Rover, który zapewni odpowiednie ramy testowania i weryfikacji.

Firma przekonuje, że jej najnowsze samochody będą jednymi z najbardziej pożądanych na świecie luksusowych pojazdów, dla najbardziej wymagających kierowców.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200