Internauci wobec tragedii w Madrycie

Informacja o atakach terrorystycznych w stolicy Hiszpanii odbiła się głośnym echem w Sieci. Internauci bardzo szybko zareagowali na te wydarzenia, komentując je w swoich blogach, przesyłając kondolencje rodzinom ofiar. IAB Espania zorganizowała akcję Stop terror. Oddziały IAB w całej Europie przyłączyły się do akcji.

W wyniku czwartkowego ataku zginęło w Madrycie prawie 200 osób, a ok. 1,5 tysiąca jest rannych. Informacje o tym zdarzeniu wywołały żywą reakcję wśród internautów. Pod doniesieniami prasowymi pojawiły się komentarze potępiające zamach. Gros użytkowników przedstawiło swój punkt widzenia w blogach. Jak podały Wired News, pod wiadomością na jedynym z blogów pojawiło się w ciągu 2 godzin ponad 1000 komentarzy. Internauci przesłali również kondolencje rodzinom ofiar zamachu.

Internet Advertising Bureau w Hiszpanii organizowało kampanię „Stop terror”, którą wsparły oddziały organizacji w wielu krajach europejskich, w tym Polska. Członkowie IAB Polska umieścili na swoich witrynach bannery akcji (znajdziecie je m.in. na witrynach serwisów internetowych wydawnictwa IDG). W ten sposób chcemy dać wyraz poparcia dla akcji hiszpańskiego IAB i solidarności z działaniami potępiającymi terroryzm.

Zobacz również:

  • Majowa konferencja Apple może być ważniejsza niż oczekujemy
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200