IBM na 100-lecie istnienia zaprezentował strategię do roku 2015

Z okazji obchodzonych wczoraj setnych urodzin IBM zaprezentował szereg inicjatyw. Zainicjowano Rok Wolontariatu Pracowniczego, wydano książkę, zaplanowano cykl wykładów i Forum Liderów Przyszłości Think!

Z okazji swojego stulecia IBM zaplanował szereg inicjatyw. W ciągu całego roku IBM będzie publikował krótkie filmy dla uczczenia innowacji i kultury organizacyjnej firmy. Film o nazwie "Dzikie Kaczki" jest hołdem dla klientów IBM, m.in. Howarda Shapiro, dyrektora naukowego w firmie Mars i Sunila Mittala, założyciela i Prezesa Bharti Enterprises, największego przedsiębiorstwa telekomunikacyjnego w Indiach. Reżyserem "Dzikich Kaczek" jest Davis Guggenheim, zdobywca Oskara za dokument "Niewygodna Prawda". Nowemu obrazowi towarzyszyć będą inne, wydane z okazji stulecia IBM.

Zainicjowano też Rok Wolontariatu Pracowniczego. Z okazji stulecia firmy, Prezes IBM, Samuel J. Palmisano zaapelował, aby każdy z pracowników IBM przepracował charytatywnie przynajmniej 8 godzin w 2011 r. 15 czerwca ponad 300 tys. obecnych i emerytowanych pracowników IBM, ich rodziny i klienci poświęcili ponad 2.5 miliona godzin na prace w lokalnych społecznościach. Pracownicy dzielili się umiejętnościami biznesowymi i doświadczeniem wychodząc naprzeciw potrzeb lokalnych społeczności. Dodatkowo, firma rozszerza swoją dotację dla organizacji non-profit na całym świecie o 140% w stosunku do roku poprzedniego.

Zobacz również:

  • Pierwsza konferencja Apple w tym roku już 8 marca
  • Innowacyjny IT service desk
  • Intel uruchamia wirtualne muzeum prezentujące 50 lat historii firmy

Z okazji jubileuszu IBM przygotował też specjalną stronę www.ibm100/icons/ ze stoma ikonami symbolizującymi wydarzenia, które miały wpływ na kształt firmy i świata w XX wieku - od technologii umożliwiających funkcjonowanie amerykańskiego systemu opieki społecznej, poprzez wynalazek dyskietki, aż do stworzenia pierwszego korporacyjnego laboratorium naukowego. Firma wydała też książkę o biznesie, zatytułowaną "By uczynić świat lepszym: Pomysły, które zmieniły stulecie i firmę", autorstwa utytułowanych dziennikarzy - Steve’a Hamma, Kevina Maney’a i Jeffrey’a M. O’Briena. Wydawnictwo dokumentuje kierunki, w jakich w ciągu ostatniego stulecia podążył świat pod względem technologicznym, biznesowym i ogólnego rozwoju, uwzględniając rolę, jaką IBM odegrał w procesie tych zmian.

Zaplanowano też cykl wykładów, w czasie których przedstawiciele władz IBM we współpracy z najlepszymi uniwersytetami na całym świecie, opowiedzą o tym, co ostatnie 100 lat nauczyło nas o rozwoju biznesu, technologii oraz społeczeństwa. W Polsce wykład taki poprowadziła Linda S. Sanford, Senior Vice President, Enterprise Transformation, 30 marca 2011 r. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Natomiast we wrześniu w Nowym Jorku odbędzie się Forum Liderów Przyszłości Think! Spotkanie dla ponad 700 liderów, którzy dyskutować będą o odpowiedzialnym zmienianiu naszej planety oraz kształtowaniu odpowiednich warunków dla rozwoju gospodarczego i społecznego. Firma chce odkryć potencjał współczesnych korporacji w realizacji tych zadań, oraz sprawdzi, w jaki sposób model przywództwa w biznesie, technologiach i społeczeństwie musi zmienić się w XXI wieku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200