Google wyda 2,1 mld dol. na budynek biurowy w Nowym Jorku

Pracownicy co prawda nie wracają masowo do biur i raczej im się z tym nie spieszy, ale Google i tak wyda miliardy dolarów na biurowiec na Manhattanie. "Osobiste spotkania i budowanie relacji pozostaną dla nas ważne".

Render przestrzeni biurowej Pier 57 / Fot. COOKFOX Architects

Render przestrzeni biurowej Pier 57 / Fot. COOKFOX Architects

Giganci technologiczni odłożyli plany powrotu do pracy do 2022 r., ponieważ ciągle mamy pandemię Covid-19 i różnego rodzaju ograniczenia. Ruth Porat, CFO w Alphabet, pisze jednak w poście na firmowym blogu, że osobiste spotkania w celu współpracy i budowania relacji pozostanie ważną częścią naszej przyszłości. "To również ważna część wypełniania wcześniej ogłoszonych zobowiązań dotyczących równości rasowej, które obejmują dalszy rozwój naszej siły roboczej w różnych społecznościach, takich jak w Nowym Jorku, gdzie Google ma obecnie 12 000 pracowników".

Zobacz: Kalendarz Google

Zobacz również:

Google uznało, że przeznaczy duże pieniądze na budynek, który formalnie zostanie otwarty w 2023 r. i będzie "kotwicą naszego nowego kampusu Hudson Square".

Google ogłosił plany dotyczące kampusu Hudson Square już w 2018 r., z umowami najmu na Hudson Street 315 i 345, oraz listem intencyjnym na Washington Street 550. Teraz już wiemy, prace ruszą i powstanie centrala w Nowym Jorku, która będzie wykorzystywana przede wszystkim przez globalny dział biznesu, obejmujący zespoły sprzedaży i partnerstw.

To najnowszy zakup za miliardy dolarów dla Google na West Side na Manhattanie. Ponad 10 lat temu Google zapłacił ok. 1,9 miliarda dolarów za budynek biurowy około kilometra na północ od kampusu Hudson Square przy Eighth Ave 111, budynku, który wcześniej był własnością Urzędu Portowego. W 2018 roku wydał ponad 2 miliardy dolarów na Chelsea Market po drugiej stronie ulicy.

Zobacz: Discord

W tej okolicy Google finansuje teraz budowę Pier 57, przestrzeni, która "obejmuje przestrzeń biurową zajmowaną przez Google, publiczną halę gastronomiczną, przestrzeń społeczną, galerie, największą publiczną przestrzeń na dachu w mieście oraz programy edukacyjne i środowiskowe prowadzone przez Hudson River Park Trust". Ma być gotowy w przyszłym roku.

Jak widać obecność Google w Nowym Jorku jest potężna.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200