Kalendarz Google zapewni jeszcze lepszy wgląd w twój dzień pracy

Od 16 września w Kalendarzu Google znajdziemy aktualizację o nazwie Time Insights. To nowy tryb dla aplikacji.

Kalendarz Google jest stale rozwijany / Fot. Google

Kalendarz Google jest stale rozwijany / Fot. Google

Time Insights, nowy tryb w Kalendarzu Google, pokaże nam jak spędzamy czas w pracy, ile mamy spotkań i z kim - na podstawie spędzonego razem czasu - współpracujemy najczęściej.

Nowy tryb pracy zapewni wgląd w codzienne czynności i sprawi, że Kalendarz Google stanie się jeszcze bardziej dopasowany do pracy w rozproszonych zespołach. Docenią to zwłaszcza te firmy, które dopuszczają pracę zdalną i hybrydową.

Zobacz również:

  • Google zapłacił miliardy za to, aby być domyślną wyszukiwarką na różnych urządzeniach

Warto zauważyć, że wiele firm wykorzystuje na co dzień Kalendarz Google m.in. do umawiania spotkań, jak i do ich realizacji w formie rozmów wideo za pośrednictwem Google Meet.

Kalendarz Google pozwoli lepiej zrozumieć dzień roboczy

Nowy tryb ma, jak przekonuje Google, pozwolić nam dokładnie przyjrzeć się informacjom, które pomogą lepiej zrozumieć dany dzień pracy. Zobaczymy podział czasu, który wyświetla nasze godziny pracy i różne rodzaje spotkań, które odbywamy. Zyskamy też wgląd w czas spędzony na spotkaniach, z wyszczególnieniem tych dni, które są szczególnie obfite w spotkania. Dla wielu osób będzie to sygnał, że mają jednak za dużo spotkań i powinny z niektórych zrezygnować.

Zobacz: Python podstawy

Kolejnym ważnym dodatkiem będzie możliwość spojrzenia na to, z kim współpracujemy najczęściej, oraz opcja "przypięcia" kluczowych współpracowników, ułatwiająca płynność komunikacji. Ta funkcja podświetli również wszystkie nasze spotkania z konkretną osobą, jeśli tylko wskażemy kursorem w odpowiednie miejsce w aplikacji. Firmie zależy, aby Kalendarz Google stał się jeszcze częściej wykorzystywany w pracy i był jednym z niezbędnych narzędzi.

Warto podkreślić, że wszystkie wspomniane informacje będą widoczne tylko dla użytkownika. Nie będzie miał do nich dostępu współpracownik czy przełożony, chyba że przyznamy mu odpowiednie uprawnienia.

Kalendarz Google zapewni jeszcze lepszy wgląd w twój dzień pracy

Nowa aktualizacja Time Insights jest wdrażana od 30 sierpnia i potrwa do 16 września. Do tego czasu każdy użytkownik powinien już uzyskać do niej dostęp.

Sprawdź: Teams

Wspomniany tryb będzie też dostępny dla klientów biznesowych w ramach usługi Google Workspace Business Standard, Business Plus, Enterprise Standard, Enterprise Plus, Education Plus i Non-profit. Rozwiązanie będzie dostępne w wersji na komputery - aplikacja mobilna nie zyska do niego dostępu.

Kalendarz Google usprawni pracę

W połączeniu z obecnymi funkcjami, np. możliwością subskrybowania kalendarzy współpracowników, Kalendarz Google'a stanie się aplikacją, która powinna spełnić oczekiwania nawet bardziej zaawansowanych i wymagających użytkowników.

Już teraz w Kalendarzu ustawimy też takie rzeczy, jak zadania, przypomnienia, czy nawet tryb "poza biurem".

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200