Google wstrzyma zatrudnianie na dwa tygodnie

Wcześniej firma informowała tylko o spowolnieniu rekrutacji, teraz zamierza ją całkowicie wstrzymać. Potrwa to dwa tygodnie, ale niewykluczone, że dłużej.

Google wstrzymuje rekrutacje / Fot. Kai Wenzel, Unsplash.com

Google wstrzymuje rekrutacje / Fot. Kai Wenzel, Unsplash.com

Menedżerowie, którzy chcą powiększać swoje zespoły, muszą ustalić na nowo priorytety. Jeśli firma ma kogoś zatrudnić, to tylko wtedy, gdy jest to absolutnie niezbędne. Sundar Pichai, dyrektor generalny Google'a, informował z kolei o spowolnieniu zatrudniania do 2023 r. Teraz jednak wiemy, że Google min. na dwa tygodnie całkowicie wstrzyma rekrutacje.

Sprawdź: Filetracker

Zobacz również:

  • Ta technika rozwiązuje problem ograniczonej wielkości okien kontekstowych obsługujących modele językowe LLM
  • Bądź doceniony i doceniaj

Już wiele firm technologicznych ogłosiło wolniejsze zatrudnianie w okresie spowolnienia gospodarczego. Według najnowszych doniesień Google wstrzyma zatrudnianie we wszystkich działach na dwa tygodnie, a później będą prowadzone rekrutacje tylko na "priorytetowe stanowiska".

Prabhakar Raghavan, starszy wiceprezes w Google, poinformował że zamrożenie zatrudnienia zostanie wykorzystane do "przeglądu naszych potrzeb kadrowych i dostosowania się do nowego zestawu priorytetowych wniosków kadrowych na następne trzy miesiące". Takie informacje trafiły do pracowników przez e-mail, do którego dotarł serwis The Information.

Raghavan dodał, że dwutygodniowa przerwa nie wpłynie na oferty pracy, które są już dostępne dla kandydatów. Jednocześnie do zakończenia zamrożenia Google nie wystawi nowych ogłoszeń.

Warto dodać, że niedawno firma poinformowała, że ograniczy rekrutacje do końca roku, a także będzie koncentrować się głównie na zatrudnianiu specjalistów w określonych działach. Jakich? Przede wszystkim "techniczne, inżynieryjne i inne krytyczne role" - tak Google odpowiadało na tego typu pytanie. Dodatkowo Pichai przyznał, że firma nie jest odporna na trudności gospodarcze.

Dyrektor generalny firmy zauważył też, że ponownie oceni ona swoje aktualne procesy inwestycyjne. Określi co ma wysoki priorytet, a co nie. Więcej informacji na ten temat nie ujawnił, niemniej należy się spodziewać, że Google ograniczy również swoje plany inwestycyjne i ew. przejęcia spółek.

Zobacz: Office online

Spowolnienie zatrudnienia zostało ogłoszone po tym, jak Alphabet (spółka macierzysta) nie wypracowała takich przychodów za pierwszy kwartał 2022 r., jakich oczekiwali analitycy rynkowi. Były one zauważalnie niższe, co odbiło się na wycenie akcji. Od początku roku akcje Alphabet są na stracie ponad 21%.

Oczywiście nie tylko Google ogranicza zatrudnianie. Robi to także Microsoft i inne firmy technologiczne.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200