Google wprowadzi aktualizacje do Meet, Chat i Voice

Więcej funkcji, lepsza współpraca online - właśnie to mają zapewnić nowe aktualizacje w ramach pakietu Google Workspace.

Google Workspace wprowadzi aktualizacje / Fot. Dylan Ferreira, Unsplash.com

Google Workspace wprowadzi aktualizacje / Fot. Dylan Ferreira, Unsplash.com

Google wprowadzi aktualizacje do Workspace, w tym poprawki do Google Meet, Chat i Voice. Firma chce zapewnić więcej narzędzi dostosowanych do stale zmieniającego się środowiska pracy - zwłaszcza dla osób korzystających z aranżacji zdalnej lub hybrydowej.

Sprawdź: WhatsApp Web

Zobacz również:

  • Powstanie pierwsza podmorska sieć światłowodowa, która połączy ze sobą bezpośrednio Australię z Afryką
  • Nowe narzędzie Nvidia do testowania modeli GenAI

Google Meet otrzyma lwią część aktualizacji, a firma skupi się na zwiększeniu bezpieczeństwa spotkań i integracji. W przyszłym miesiącu pojawi się nowa funkcja reakcji na spotkaniu, która umożliwi szybkie i łatwe korzystanie z emotikonów, a reakcje będą wyświetlane na kafelku wideo uczestników.

W ciągu najbliższych kilku tygodni Google przeniesie też Meet bezpośrednio do Dokumentów, Arkuszy i Prezentacji, umożliwiając użytkownikom rozpoczynanie spotkania i prezentowanie odpowiednich treści z tej samej karty.

Google dodaje także obraz w obrazie do Meet, jeśli będziemy korzystać z przeglądarki Chrome, aby ułatwić prezenterom obserwowanie swoich odbiorców podczas poruszania się po kartach i oknach. Do czterech kafelków wideo uczestników można zobaczyć jako ruchome okno nad innymi aplikacjami.

Jako uzupełnienie niedawnego wprowadzenia trybu towarzyszącego (Companion Mode) w Meet, w sprzęcie do Google Meet zostanie wprowadzone automatyczne wyciszanie szumów. Celem jest umożliwienie użytkownikom odfiltrowania tych denerwujących i czasami krępujących zakłóceń w tle, które mogą przyćmić profesjonalne spotkania biznesowe.

Co więcej, Google planuje umożliwić osobom w salach konferencyjnych dodawanie własnego kafelka wideo z trybu towarzysza, za pomocą kamery laptopa. W odpowiednim czasie będą dostępne pytania i odpowiedzi oraz ankiety dla uczestników transmisji na żywo, a także możliwość strumieniowego przesyłania spotkań bezpośrednio z YouTube, do którego można uzyskać dostęp za pośrednictwem karty aktywności w Meet.

Zobacz: JPG to PDF

Planowane są również ulepszenia w zakresie bezpieczeństwa spotkań, a od maja użytkownicy będą mieli możliwość szyfrowania Google Meet po stronie klienta. Pełne szyfrowanie wszystkich spotkań jest zaplanowane na późniejszą część roku.

Pewne poprawki otrzymuje też Google Chat, w tym wbudowane wątki, które mają na celu usprawnienie współpracy, a także ułatwienie udostępniania. Jako dodatkowy bonus, Google Chat i Spaces skorzystają z bardziej wydajnej funkcji wyszukiwania przy użyciu "chipów filtrujących". Zwiększone zostaną również limity wielkości zespołów, a Google zwiększy je z 8000 do 25 000, oferując w ten sposób większą elastyczność szerszemu gronu firm.

Ponadto użytkownicy mogą spodziewać się, że od przyszłego miesiąca pojawi się funkcja nagrywania rozmów na żądanie dla abonentów Google Voice Standard i Premier. Abonenci Premier będą mieli dodatkową korzyść z automatycznego nagrywania rozmów, co jest najczęstszą prośbą klientów w branżach regulowanych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200