GitHub prezentuje funkcję wykorzystującą AI, która automatycznie skanuje i naprawia kod aplikacji

GitHub testuje nową funkcję, która potrafi wykrywać błędy znajdujące się w kodzie projektowanej aplikacji i następnie naprawiać je. Funkcja bazuje na dwóch rozwiązaniach: asystencie GitHub Copilot AI oraz skanerze kodu CodeQL.

Grafika: Infoworld

Nowa funkcja opiera się na zaprezentowanej w listopadzie 2023 r. usłudze GitHub Application Security, która udostępniła użytkownikom dodatkowe funkcje bezpieczeństwa. Rozwiązanie ma postać publicznej wersji beta i zostało już udostępnione do testowania użytkownikom zarejestrowanym w programie GitHub Advanced Security.

Zaprezentowana 20 marca funkcja automatycznego skanowania kodu i jego naprawy udostępnia poprawki luk w zabezpieczeniach natychmiast po napisaniu przez programistę kodu. GitHub Copilot AI służy do dostarczania sugestii i wyjaśnień dotyczących kodu natychmiast po jego napisaniu. Według firmy funkcja automatycznej naprawy skanowania kodu obejmuje ponad 90% typów alertów w językach JavaScript, TypeScript, Java i Python Naprawia też ponad dwie trzecie podatności znajdujących się w aplikacji.

Zobacz również:

  • Projektowanie zorientowane na użytkownika - Polska powyżej europejskiej średniej
  • Premiera GitHub Copilot Enterprise
  • Oficjalna premiera modelu Llama 3

Automatyczna naprawa skanowania kodu wykorzystuje silnik CodeQL oraz kombinację heurystyki i interfejsów API GitHub Copilot, wykorzystując je do generowania sugestii dotyczących kodu. I jeszcze jedna ważna informacja. Aby stosować narzędzie w repozytoriach innych niż publiczne repozytoria GitHub, należy być właścicielem licencji GitHub Advanced Security.

Źródło: Infoworld

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200