GitHub Discussions już oficjalnie dostępne

GitHub Discussions nie jest już w fazie beta i nowa funkcja została oficjalnie wprowadzona w serwisie. Mamy włączyć funkcje podobne do tych, które znajdziemy na Reddit, takich jak głosowanie czy przypinanie dyskusji. Możemy w ten sposób poprawić komfort użytkowania.

GitHub Discussions wychodzi z fazy beta / Fot. Github.blog

GitHub Discussions wychodzi z fazy beta / Fot. Github.blog

Programiści mogą zyskać dostęp do kompleksowego zestawu narzędzi do dyskutowania. Pozwoli to na lepsze zarządzanie społecznością.

Zobacz: Usecrypt

Zobacz również:

  • Kwestie open source dla sztucznej inteligencji należy przemyśleć ponownie
  • DeviceScript Microsoftu wprowadza TypeScript do IoT
  • Najbardziej poszukiwane umiejętności w 2023 roku według LinkedIn

Dyskusje zapewniają zespołom dostęp do narzędzi i procesów, które pomogą budować i utrzymywać zaangażowanie społeczności. Jak twierdzi serwis, teraz będzie to bardziej oparte na współpracy i budowaniu dobrych relacji.

Z funkcji warto wymienić oznaczanie najbardziej przydatnych odpowiedzi, głosowanie na odpowiedzi, dostosowywanie kategorii czy przypinanie głównych ogłoszeń.

Jak twierdzi Evi Liu na blogu GitHub, "tworzenie oprogramowania open source to dziś o wiele więcej niż kod źródłowy". Liu przekonuje, że chodzi tu także o zarządzanie napływem pomysłów, rozwijanie nowej generacji "opiekunów kodu", czy pomaganie nowym developerom w nauce i rozwoju. "To również tworzenie kultury organizacyjnej i nadawanie osobowości danej społeczności" - dodaje.

Serwis wprowadził stosunkowo niedawno funkcje oznaczania dyskusji etykietami, a także zintegrował wiele funkcji w aplikacjach mobilnych. Firma planuje wprowadzić wiele kolejnych aktualizacji w nadchodzących miesiącach, ale GitHub Discussions już teraz wychodzi z fazy beta.

GitHub Discussions docenią fani serwisu

Opiekunowie mogą organizować i segregować dyskusje za pomocą etykiet, aby utrzymać porządek na forach i pomóc członkom filtrować obszary zainteresowań. Zaawansowani użytkownicy mogą również liczyć na integrację z GitHub Actions lub istniejącymi przepływami pracy za pomocą interfejsu API DiscussionsGraphQL oraz Webhook. Wreszcie, GitHub Discussions na urządzeniach mobilnych umożliwia administratorom meldowanie się z dala od komputera.

Zobacz: Discord

Te nowe funkcje są częścią wysiłków zmierzających do poprawy ogólnego doświadczenia użytkownika GitHub (UX) i uczynienia repozytorium kodu open source bardziej dostępnym i intuicyjnym dla programistów.

GitHub Discussions został po raz pierwszy ogłoszony jako część szerszego planu rozwijania produktu w lipcu 2020 r., jako sposób na współpracę społeczności w ramach repozytorium. Platforma została następnie uruchomiona w grudniu w swojej pierwszej wersji beta i od tego czasu jest iterowana po wielu testach i opiniach. Użytkownicy serwisu dowiedzą się, jak aktywować funkcję, na oficjalnym blogu GitHub.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200