Dzisiaj startuje WWDC 2020

W świecie IT to duże wydarzenie. Dzisiaj wieczorem o godzinie 19:00 naszego czasu zaczyna się konferencja deweloperów WWDC 2020 (WorldWide Developers Conference), podczas której Apple zaprezentuje wiele nowości, w tym nowe modele urządzeń iPhone i iPod oraz kolejną wersję systemu operacyjnego iOS oznaczoną numerem 14. A oto kilka nowości, na które użytkownicy rozwiązań tej korporacji czekają z największym zniecierpliwieniem.

WWDC

Jednak na początek przypomnienie iż konferencja odbywa się w cieniu kolejnego pozwu, jaki Komisja Europejska wniosła ostatnio do sądu oskarżając korporacje o to, że warunki towarzyszące jej usługom Apple Pay i App Store naruszają prawo antymonopolowe. Szerzej pisaliśmy o tym tutaj.

Wracając do głównego tematu newsa, największy zainteresowaniem cieszyć się będą na pewno systemy operacyjne iOS 14 i iPadOS 14. Obserwatorzy spekulują, że system iOS zostanie wzbogacony o nowe rozwiązania, takie jak inny niż poprzednio układ ekranu głównego czy możliwość instalowania aplikacji innych firm (np. Google Maps czy Spotify) i konfigurowanie ich jako domyślne.

Zobacz również:

  • Avi Wigderson zdobywa Nagrodę Turinga za prace nad losowością obliczeniową
  • Apple ostrzega użytkowników w 92 krajach. Uwaga na ataki szpiegowskie
  • Apple Wunderlust - iPhone 15 i inne - relacja z premiery

No i wreszcie gwóźdź programu, jakim ma być tym razem już oficjalne potwierdzenie faktu, że Apple żegna się na dobre z intelowskimi procesorami, zastępując je własnymi. Pisaliśmy tym więcej tutaj.

Apple prawdopodobnie zaprezentuje też nową wersję systemu operacyjnego zarządzającego jego inteligentnymi zegarkami. Będzie to oprogramowanie watchOS 7. To tylko przedsmak tego, co czeka zwolenników produktów i usług tego giganta technologicznego podczas tegorocznej konferencji WWDC.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200