Dlaczego warto używać przeglądarki Opera GX

Opera GX to przeglądarka adresowana do graczy, ale jej zalety docenią również użytkownicy, którzy nie grają w gry.

Opera GX / Fot. Materiały własne

Opera GX / Fot. Materiały własne

Opera to jedna z najpopularniejszych przeglądarek internetowych na świecie, choć oczywiście nie jest tak popularna jak Google Chrome. Mimo to, firma radzi sobie bardzo dobrze, a także ma grono stałych fanów.

Sprawdź: YT

Zobacz również:

  • Przeglądarka Opera dla urządzeń iOS będzie korzystać z własnego silnika.

Opera GX to jej odrębna przeglądarka. Choć ciągle opiera się na silniku Chromium, oferuje więcej funkcji niż inne popularne aplikacje.

Opera GX - co konkretnie potrafi?

Opera GX jest kompatybilna zarówno z komputerami Windows, jak i macOS. Oferuje szereg funkcji, które ułatwiają przeglądanie internetu podczas długich sesji - również sesji gamingowych. I wszystko to bez spadku wydajności.

Aplikacja ma wyraźnie przeprojektowany interfejs użytkownika. Dzięki temu znacznie różni się od przeciętnej przeglądarki na Chormium, a przy tym udostępnia tryb ciemny/jasny. W połączeniu z kolorowymi konturami znacznie wyróżnia się na rynku.

Opera GX wyświetla zakładki na górnym pasku. Dodatkowo możemy uzyskać dostęp do takich narzędzi jak GX Control, GX Cleaner, jak i Twitch z lewego paska narzędziowego. To przydatne rozwiązania dla osób, które chcą kontrolować wykorzystanie łącza - szczególnie przydatne w trakcie rozgrywki multiplayer.

Na uwagę zasługuje zwłaszcza GX Control. W przeglądarce Opera GX możemy kontrolować wykorzystanie zasobów dostępnych dla przeglądarki. Mamy np. ogranicznik procesora i pamięci RAM. Możemy więc alokować zasoby zależnie do potrzeb, np. udostępniając więcej zasobów dla gier i innych aplikacji poprzez odebranie ich przeglądarce.

Zobacz: Tłumacz polsko-ukraiński

Ciekawą funkcją jest też Hot Tab Killer, która analizuje wszystkie otwarte karty i pokazuje zużycie procesora i pamięci RAM dla każdej z nich. Jeśli dana karta wykorzystuje za dużo zasobów, możemy ją łatwo "odciąć".

Łatwo też ustawimy maksymalną i minimalną przepustowość sieci dla przeglądarki. Tutaj jednak uwaga - przesadne ograniczenie może sprawić, że prędkość sieci w samej przeglądarce będzie zbyt niska do komfortowej pracy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200