Darmowy hosting bije rekordy popularności

Inflacja skłania użytkowników do szukania niedrogiego lub darmowego hostingu. Zainteresowanie jest najwyższe od prawie dwóch lat.

Darmowy hosting w modzie / Fot. Christina, Unsplash.com

Darmowy hosting w modzie / Fot. Christina, Unsplash.com

Darmowy hosting albo choć niedrogi. A także serwisy do tworzenia stron internetowych bez programowania - samodzielnie, bez zlecenia developerom, by było taniej. Właśnie takie są obecne potrzeby wielu użytkowników, bo tego typu usługi cieszą się najwyższym zainteresowaniem od prawie dwóch lat. Wszystko przez rosnące koszty utrzymania i coraz bardziej dające się we znaki spowolnienie gospodarcze.

Sprawdź: Tłumacz polsko-ukraiński

Zobacz również:

  • Awaria home.pl

Od maja do czerwca liczba wyszukiwań wspomnianych haseł - zwłaszcza darmowego hostingu - podwoiła się.

Jak podaje serwis Similarweb, firma hostingowa GoDaddy straciła niemal 20 mln odwiedzin w ciągu ostatnich dwóch lat, podczas gdy dostawcy usług hostingowych w niskich zyskali o wiele więcej klientów, np. Namecheap ma o ok. 8 mln więcej odwiedzin w tym samym okresie.

Inni popularni dostawcy hostingowi i domen, tacy jak Bluehost i HostGatar, również odnotowali zauważalne spadki odwiedzin w ostatnich latach. Zaczęło się od pandemii i jak widać sytuacja nie wraca do normy dla usługodawców, którzy nie mają najniższych cen.

Darmowy hosting rekordowo popularny

Wielu użytkowników chce mieć swoje strony www za darmo. Wystarczy im darmowy hosting, gdzie dostawca albo bardzo ogranicza przepustowość, albo wyświetla reklamy.

Zobacz: WhatsApp Web

W Polsce również znajdziemy usługodawców z darmowym hostingiem, np. 000webhost by Hostinger. Oferuje możliwość hostowania 1 strony internetowej wraz z 300 MB przestrzeni dyskowej i przepustowością ograniczoną do 3 GB. Warto dodać, że za 4 zł/mc zyskujemy już 30 GB przestrzeni dyskowej i przepustowość do 100 GB.

Inni usługodawcy, jak OVHcloud, oferują z kolei bezpłatny hosting do domeny. Czyli w momencie, gdy wykupimy domenę, możemy skorzystać z przestrzeni dyskowej 10 MB, aby stworzyć np. wizytówkę strony lub niewielką statyczną stronę internetową w cenie domeny.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200