Computerworld 10/2019 w sprzedaży. Różne strony transformacji

Najnowsze wydanie magazynu "Computerworld" już dostępne w sprzedaży. W numerze 10/2019 dużo miejsca przeznaczyliśmy na omówienie zagadnień związanych z cyfrową transformacją biznesu.

Digitalizacja przedsiębiorstw, jako temat wiodący październikowego wydania "Computerworlda", powraca w kilku artykułach. W tekście głównym numeru, "Bezpieczna transformacja" skupiamy się na zmieniających się potrzebach przedsiębiorstw w zakresie bezpieczeństwa nowej, "ucyfrowionej" infrastruktury. Trzeba o tym pamiętać, tym bardziej że wdrażanie nowych technologii informatycznych, popularyzacja środowisk chmurowych i internetu rzeczy zmusza firmy do przewartościowania tradycyjnych modeli biznesowych oraz wprowadzenia innowacyjnych sposobów wykorzystania danych.

Computerworld 10/2019 w sprzedaży. Różne strony transformacji

Jak firmy sobie z tym zagadnieniem radzą w praktyce? Z modelowym przykładem cyfrowej transformacji mamy do czynienia na przykład w Fabryce Farb i Lakierów Śnieżka. Projekt modernizacyjny, który wystartował w 2018 r., ma zostać zakończony w styczniu 2020 r. Na poszczególnych etapach prac infrastrukturę firmy sukcesywnie unowocześniano, wymieniając poszczególne elementy i systemy na nowe. Natomiast zwieńczeniem projektu będzie wdrożenie zupełnie nowego systemu zarządzania zasobami przedsiębiorstwa. Więcej informacji można znaleźć w dostępnym w wydaniu case study "Barwy cyfryzacji".

Transformacja w Śnieżce była przeprowadzona w zgodzie z metodykami zwinnymi. I chociaż mogłoby się wydawać, że zastosowanie podejścia Agile to gotowy przepis na sukces i skuteczną zmianę, okazuje się, że wcale tak nie jest. Seria sprintów, z których złożony jest proces zwinnej transformacji, może zamienić się w długodystansowy bieg z przeszkodami. O tym, z jakimi wyzwaniami muszą mierzyć się organizacje pracujące w modelu zwinnym piszemy w tekście "Agile wymaga kultury".

Polecamy również tekst "Zapomnijcie o backupie, przyszłość to data recovery". To relacja z debaty redakcyjnej, poświęconej zagadnieniom backupu i odzyskiwania danych, z udziałem przedstawicieli firm produkujących rozwiązania do ochrony danych. Uczestnicy ogólnie są zgodni: wcześniej czy później backup ustąpi miejsca kompleksowym rozwiązaniom data recovery. Tworzenie kopii zapasowych nie jest dziś celem, to procesy przywracania danych stają się nieodłącznym elementem infrastruktury IT.

Computerworld 10/2019. Ponadto w numerze

  • Trudna otwartość. Polska administracja jest coraz bardziej świadoma korzyści wynikających z otwierania danych publicznych. Trzeba jednaki nimi umiejętnie dysponować.
  • Sztuczna inteligencja sprawdza się w bankowości. Uczestnicy Asseco Banking Forum 2019 szukali odpowiedzi na pytania o rolę i przyszłość SI w sektorze bankowym i w biznesie.
  • Biznes przywiązany do on-premise. Rozmowa z Dariuszem Kwiecińskim, szefem Fujitsu w Polsce i Europie Wschodniej.
  • Cztery najczęstsze błędy we wdrożeniach automatyzacji. Jakie pomyłki popełniają firmy przy automatyzacji i jak ich uniknąć?
  • Porządek jak w IT. Coraz więcej firm wdraża procesy i narzędzia zarządzania usługami w obszarach biznesu i wsparcia, by poprawić produktywność, wydajność i jakość świadczonych usług.
  • Chmura Rządowa będzie hybrydą. Chmura Rządowa ma przyspieszyć transformację chmurową administracji centralnej i samorządowej – mówi Karol Okoński, wiceminister cyfryzacji.
  • Jak IoT odmienia centrum danych. Internet rzeczy stał się doskonałym narzędziem do optymalizacji procesów zarządczych centrami danych.
  • Praktyczny wymiar 5G. Jak łączność nowej generacji może pomóc w działaniu przedsiębiorstwa i zarządzaniu nim?
  • Dziesięć sztuczek inżynierii społecznej, na które trzeba uważać. Zapora sieciowa zablokuje złośliwe oprogramowanie, ale nie próbę oszustwa. Ze sztuczkami opartymi na inżynierii społecznej człowiek musi radzić sobie bez pomocy informatyki.

Computerworld 10/2019 jest dostępny w sprzedaży w formie drukowanej i elektronicznej. Wydanie można nabyć za pośrednictwem e-sklepu wydawnictwa IDG.

A dla szukających inspiracji jak zmierzyć się z chmurą w swojej organizacji poprzedni numer Computerworld 09/2019 dostępny bezpłatnie. Zachęcamy tych, którzy nie mieli okazji jeszcze się zapoznać.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200