Co zobaczymy na KST 2002? Bydgoszcz 11-13 września

W segmencie nowych rozwiązań Siemens oferuje optyczny rdzeń sieci miejskiej NGN, zbudowany z węzłów wielousługowych MSN, i rozwiązania WaveLine MetroNet (DWDM) - z możliwością przezroczystej transmisji dla 64 kanałów o przepływności od 50 Mb/s do 10 Gb/s. Nową propozycją telenauczania jest firmowy dostęp satelitarny na multimedialnej platformie HotStreams (xDSL oraz bezprzewodowe sieci IP/UMTS). W celu szybkiego wdrażania nowych usług Siemens poleca rozwiązanie Juniper Networks Service Deployment wraz z najnowszą aplikacją SDX-300, pozwalającą na kreowanie, aktywowanie, zliczanie i zarządzanie zasobami abonenta. Propozycją konwergentnej architektury sieciowej VoIP jest seria produktów rodziny HiPath (HiPath 5000, 4000 i 3000), przeznaczonych dla klienta biznesowego.

Tektronix Polska

Tektronix Polska prezentuje systemy i urządzenia kontrolno-pomiarowe z zakresu telekomunikacji, telewizji i elektroniki. Tradycyjnie można obejrzeć kolejne wersje oscyloskopów TDS1000/TDS2000 oraz nowe analizatory telewizyjne do pomiarów sygnałów cyfrowych standardu DVB. Dwa nowe produkty uzupełniają rodzinę testerów telekomunikacyjnych. Testery protokołów K1205 i K1297 zostały wzbogacone o funkcję deszyfracji (interfejs Gb, GPRS) oraz o dekodery i zestaw testów dla usług UMTS. Drugim nowym produktem jest przenośny (bateryjny) tester stacji bazowych YBT250C, z interfejsem użytkownika zrealizowanym w środowisku Windows CE. Umożliwia on testowanie sieci GSM, sieci 3G (UMTS), jak też dokonywanie klasycznych pomiarów anten i parametrów radiowych. Wśród nowych aplikacji pomiarowych można obejrzeć system nadzoru sygnalizacji SS7 NET7, pracujący w sieciach TPSA i Telefonii Dialog. Na uwagę zasługuje aplikacja Quatro przeznaczona do bieżącej kontroli jakości usług świadczonych przez operatorów międzystrefowych oraz system SMS Count - będący aplikacją do rozliczeń za tranzyt wiadomości SMS. Na stoisku pokazano również specjalizowaną wersję systemu NET GPRS do pomiarów sieci w technologii GPRS.

Wind Telecom

Wind Telecom SA jest producentem i integratorem systemów telekomunikacyjnych o wartości dodanej - skierowanych dla operatorów sieci stacjonarnych i komórkowych GSM. Firmowa oferta dotyczy systemów automatyzacji obsługi klienta, telefonicznego dostępu do poczty internetowej, instalacji portali głosowych z językiem polskim oraz szeregu rozwiązań głosowych książek telefonicznych i spisów branżowych. Celem firmy jest unowocześnianie centrów kontaktowych i informacyjnych Contact Center o firmowe rozwiązanie modułowej platformy Contactis, umożliwiającej: głosowe wybieranie numeru, ofertę okolicznościowych podziękowań głosowych, dedykacji dźwiękowych, a także głosową interpretację SMS. Na stoisku są demonstrowane rozwiązania stosowane w ośrodkach Call Center, usprawniające komunikowanie się klientów sieci dzięki implementacji: interaktywnych zapowiedzi głosowych IVR, konwersji tekstowo-głosowej TTS, automatycznego rozpoznawania głosu ASR, z pełną obsługą języka polskiego, oraz prowadzenie audiokonferencji i tworzenie zintegrowanych rozwiązań do rejestracji rozmów. Ofertę skierowano dla firm, które uczestniczą w automatyzacji towarzystw emerytalnych i funduszy powierniczych, także dla operatorów telefonii, instytucji finansowych, internetowych i handlowych.


TOP 200