Co zobaczymy na KST 2002? Bydgoszcz 11-13 września

Przegląd ofert targowych firm, które dostarczyły nam informacje na temat swoich ekspozycji w Bydgoszczy.

Przegląd ofert targowych firm, które dostarczyły nam informacje na temat swoich ekspozycji w Bydgoszczy.

Acnet

Oprócz propozycji sieciowych firma wystawia na stoisku nowe telekomunikacyjne rozwiązania dostępowe szwajcarskiej firmy Schmid Telecom: DSL Pegasus oraz modem cyfrowy G.SHDSL Watson 5. Szerokopasmowy system DSL Pegasus z transmisją głosu w kanale DSL jest przystosowany do współpracy z wieloma wersjami modemów IAD - integrującymi głos z danymi po stronie abonenta. Produkt centralowy o cechach koncentratora DSLAM umożliwia wykonywanie połączeń z centralami PABX, przy gwarantowanym poziomie jakości QoS, realizowanych w standardach IEEE 802.1q oraz IEEE 802.1p (VLAN). Jako terminal szerokopasmowy firma proponuje modem Watson 5 (standard G.SHDSL), transmitujący dane przez 1, 2 lub 4 pary miedziane z przepływnością od 128 kb/s do 2,312 Mb/s.

Acterna

Co zobaczymy na KST 2002? Bydgoszcz 11-13 września
Producent rozwiązań pomiarowych dla telekomunikacji, firma Acterna (Wavetek Wandel Goltermann i TTC po fuzji), przedstawia nowości pomiarowe sektora Data/IP. Do najważniejszych należy moduł analizatorów rodziny DA-3000 przeznaczony do kompleksowych pomiarów sieci typu Ethernet (LAN) oraz sieci rozległych MAN i WAN z wbudowanymi interfejsami: elektrycznymi 10/100/1000BaseT oraz optycznymi SX, LX. Może on być stosowany zarówno w analizatorze DA-3400, przystosowanym do pomiarów sieci IP/ATM, jak też w analizatorze sieci szkieletowych IP DA-3600 (PoS/MPLS). Firma prezentuje także nowe aplikacje dla testerów tej rodziny, między innymi do analizy jakości transmisji głosu w pakietach VoIP lub VoATM. Kolejną nowością jest funkcja synchronizacji analizatorów DA-3000 za pomocą protokołu NTP, dzięki której pomiary wykonane w różnych technologiach i w różnych punktach sieci mają wspólną bazę czasu.

Alcatel

Co zobaczymy na KST 2002? Bydgoszcz 11-13 września
Wiodącym tematem ekspozycji Alcatela są sieci wielousługowe, powstające przez rozbudowę infrastruktury telekomunikacyjnej do nowej generacji sieci IP. Podstawową ofertą firmy są usługi operatorskie dla abonentów biznesowych, obejmujące wirtualne sieci prywatne, multimedialne usługi wideo, sieci pamięci masowej (SAN) oraz operatorskie usługi dla abonentów indywidualnych (przekaz wideo, nauka i praca na odległość). Z myślą o tych rozwiązaniach firma prezentuje system Metro DWDM 1696, będący uniwersalną platformą optyczną DWDM dla sieci miejskich. W segmencie rozwiązań sieciowych - czyli usług komunikacyjnych "od końca do końca" - Alcatel ma bogatą ofertę: począwszy od sieci optycznych, transportu SDH, sieci komutacyjnych i mobilnych, po rozwiązania sieci szerokopasmowych.

ATM SA

Integrator i operator nowej generacji ATMAN przedstawia na stoisku projekty kompleksowej integracji oraz zaawansowane systemy sieciowe i teleinformatyczne z outsourcingiem telekomunikacyjnym. Oferta obejmuje także rozwiązania związane z bezpieczeństwem sieciowym i zdalnym zarządzaniem zasobami. Wśród nowości jest prezentowany kompleksowy system do zarządzania relacjami z klientami (CRM) lub użytkownikami IT (Help Desk).

Biatel

Z nowych rozwiązań producent urządzeń telekomunikacyjnych, Biatel SA, pokazuje na stoisku trzy: system MOOD (Media Option on Demand), zapewniający usługi multimedialne w szerokopasmowej sieci IP; programowany sterownik komunikacyjny CellBOX, stosowany w systemach bezprzewodowej transmisji danych; oraz komputerowy system LEGWAN do nadzorowania i zarządzania krajową siecią telekomunikacyjną.

C&C Partners Telecom

W prezentowanym przez firmę C&C Partners Telecom Sp. z o.o. asortymencie produktów telekomunikacyjnych znajdują się urządzenia dostępowe oraz rozwiązania dla sieci LAN oparte na standardzie IEEE802.11b (punkty dostępowe, karty komputerowe ze złączem PCMCI oraz USB, rutery i serwery drukarek). Nowością jest rozgałęźnik (splitter) ADSL z firmy KRONE, umożliwiający jednoczesną transmisję sygnałów telefonicznych analogowych lub ISDN w paśmie niskich częstotliwości oraz danych o dużej przepływności w paśmie wysokim. Wśród innych nowych produktów pokazywanych na stoisku są: łączówka LSA-PLUS Direct (KRONE) z zabezpieczeniem przepięciowym i przetężeniowym - stanowiąca wyposażanie stacyjnej strony przełącznic MDF, oraz osprzęt aktywny firm Quick Eagle i KTI - dla rozległych i szerokopasmowych sieci komputerowych.


TOP 200