Co zobaczymy na KST 2002? Bydgoszcz 11-13 września

Lucent Technologies

Co zobaczymy na KST 2002? Bydgoszcz 11-13 września
W ofercie dla operatorów i dostawców usług telekomunikacyjnych, wprowadzających w sieciach publicznych IP techniki inteligentne, Lucent proponuje ruter wielousługowy Lucent SpringTide 7000, przeznaczony dla sieci nowej generacji (VPN, MPLS, SLA). Dzięki niemu dostawcy usług mogą korzystać z istniejących sieci pakietowych Gigabit Ethernet oraz POS (Packet over SONET/SDH) do świadczenia usług dla abonentów biznesowych i indywidualnych. Najnowszą propozycję xDSL Lucenta stanowi rozwiązanie Stinger FS+, o dużej gęstości portów, z łączną przepływnością do 7,2 Gb/s w ruchu ATM/IP - co umożliwia operatorom świadczenie usług szybkiej transmisji sygnału telewizyjnego i danych w sieci DSL. Najmniejszym urządzeniem z rodziny Stinger jest koncentrator dostępowy DSLAM Stinger MRT, przeznaczony do tworzenia konfiguracji abonenckich z możliwością tworzenia sieci nakładkowej ATM z usługą dostępu DSL i gwarantowanym poziomem jakości świadczonych usług QoS. W firmowej ofercie znajdują się także krotnice optyczne WaveStar AM1 Plus oraz WaveStar TM1 - stanowiące część nowej generacji multiplekserów SDH (2 Mb/s).

Elementem integrującym sieć jest system dostępowy AnyMedia, którego oprogramowanie i aplikacje umożliwiają łączenie w jedną całość tradycyjnych i nowych mediów komunikacyjnych (światłowodów, skrętek miedzianych i łączności bezprzewodowej), przeznaczonych do świadczenia usług tradycyjnej telefonii, jak też sieci danych i usług szerokopasmowych. Umożliwia on realizację usług POTS, ISDN oraz ADSL w wersji Classic bądź Q.Lite. Abonentom firma przedstawia rodzinę modemów CellPipe IAD, z przekazem mowy za pośrednictwem technik xDSL, znanych jako VoDSL (Voice-over-DSL). Seria CellPipe IAD obsługuje wiele protokołów, w tym trasowanie IP, PPP, ATM, Frame Relay wraz z mostowaniem protokołów.

NOM i Telenergo

Wspólną ofertę telekomunikacyjną na targach prezentują Niezależny Operator Międzystrefowy oraz Telenergo. Obie firmy są w trakcie fuzji w ramach konsolidacji aktywów telekomunikacyjnych PSE, a w istocie funkcjonalnie i organizacyjnie już stanowią jeden organizm. Po zmianie warunków świadczenia usług międzystrefowych NOM przedstawia potencjalnym klientom ofertę usług międzymiastowych z nowym cennikiem, wchodzącym w życie 1 września. Telenergo największy nacisk kładzie na promocję nowych usług opartych na platformie IP MPLS: tworzenie korporacyjnych sieci prywatnych VPN, rozszerzanie dostępu do Internetu oraz tranzytu IP. Prace nad projektem wdrożenia nowej platformy spółka zakończyła na przełomie lipca i sierpnia 2002.

Polixel

Firma Polixel wzbogaciła swoją ofertę telekomunikacyjną jednoczesnego przesyłania głosu i obrazu o urządzenia wideokonferencyjne włoskiej firmy Aethra. Prezentowane rozwiązania są przeznaczone do pracy w sieciach ISDN z przepływnością 512 kb/s oraz sieciach IP z szybkością do 768 kb/s. Dzięki wbudowanemu mostkowi wideokonferencyjnemu MCU jest możliwa wielopunktowa wideokonferencja dla pięciu lokalizacji, z przepływnością 128 kb/s dla każdej z nich. Zestaw jest wyposażony w ręcznie lub automatycznie sterowaną kamerę, nakierowywaną na źródło dźwięku (voice tracking). Całość stanowi przenośny system komunikacyjny, który umożliwia przeprowadzenie wideokonferencji bez ograniczania odległości między abonentami.

Polkomtel SA

Operator sieci Plus GSM, Polkomtel SA, demonstruje usługi lokalizacyjne, bezprzewodowe rozsyłanie wiadomości multimedialnych MMS oraz technologię GPRS, stosowaną w serwisach lokalizacyjnych. Jedną z tych aplikacji jest Stacja Meteo Plus, obejmująca zbieranie i przesyłanie danych pogodowych z wykorzystaniem pakietowej transmisji danych GPRS. Wśród nowych usług można prześledzić działanie systemów telemetrycznych i monitorujących - umożliwiających zbieranie danych pomiarowych ze zbiorników paliwowych i zarządzanie nimi. Nowością jest głosowy dostęp do poczty elektronicznej z dowolnego telefonu wraz z możliwością odsłuchiwania wiadomości (przy użyciu konwersji głosowej) oraz terminal multimedialny z dostępem do zasobów internetowych przy użyciu GPRS.


TOP 200