Co nowego w AutoCAD 2023? Kluczowe funkcje

Firma Autodesk wydała wersję AutoCad 2023, wprowadzając co najmniej kilka interesujących i nowych funkcji. Z pewnością usprawnią one pracę użytkownikom.

AutoCAD 2023 trafia na rynek / Fot. Autodesk

AutoCAD 2023 trafia na rynek / Fot. Autodesk

Autodesk wprowadza AutoCAD 2023 z nowymi funkcjami i ulepszeniami. Firma podkreśla, że zależy jej, aby "czas spędzany przez użytkowników w AutoCAD był nadal wydajny i produktywny".

Sprawdź: WhatsApp Web

Zobacz również:

  • Slack zbiera dane użytkowników do trenowania modeli AI bez pytania o zgodę

W najnowszej aktualizacji nie ma nic przełomowego, bo AutoCAD to już bardzo dopracowane oprogramowanie. Ale jest kilka zmian, które na pewno zasługują na uwagę i poprawiają przepływ pracy. Ponadto Autodesk promuje wykorzystywanie machine learningu, co jest szczególnie widoczne w funkcji Macro Advisor, dodatku do istniejącego rozwiązania My Insights. Jest to wykorzystywanie uczenia maszynowego do tego, aby pomóc usprawnić przepływy pracy.

AutoCAD 2023 ma świetną funkcję śledzenia, którą teraz udoskonalono poprzez dodanie importu znaczników i asystenta znaczników. Nowe funkcje usprawniają współpracę, umożliwiając łatwe importowanie feedbacku z papieru i PDF-ów jako "warstw śledzenia" (trace layer). Feedback z papieru to z kolei importowanie znaczników za pomocą aplikacji mobilnej AutoCAD - wystarczy zrzut ekranu pisemnych adnotacji i wybranie, co ma się stać warstwą śledzenia. Pliki PDF można zaś importować bezpośrednio.

AutoCAD 2023 z funkcją tworzenia makr na automacie

Macro Advisor to kolejna świetna funkcja oprogramowania Autodesk. Jeśli do tej pory nie poświęciliśmy jeszcze czasu na ułatwienie sobie pracy poprzez tworzenie spersonalizowanych makr w AutoCAD, producent spróbuje zrobić to za nas.

Zobacz: Skyscanner

AutoCAD w wersji 2023 wykorzystuje ulepszoną funkcję My Insights z opcją machine learningu. Wykrywa, kiedy wykonujemy powtarzające się zadania, a następnie sugeruje, aby zrobić z nich makro. Przykład? Proste polecenie "kopiuj, obróć poprzedni" w kontekście ustawiania krzeseł wokół stołów w restauracjach - oto coś, co możemy wykonywać na automacie.

Autodesk przekonuje, że możemy wykonywać wiele czynności, które staną się makrami. Lista jest bardzo długa i z czasem będzie się powiększać.

Internetowy edytor DWG firmy Autodesk, AutoCAD Web, obsługuje teraz procedury LISP. Użytkownicy mogą je ustawić tak, aby były uruchamiane w czasie rozruchu, a także mogą ładować procedury do rysunku lub zmieniać nazwy i pobierać pliki LISP. Podobnie jak w programie AutoCAD Desktop, procedury LISP uruchomimy z wiersza poleceń w programie AutoCAD Web. Jak łatwo zauważyć, wersja webowa została w końcu bardziej doceniona przez Autodesk.

Kolejną przydatną funkcją jest Count (funkcja liczenia). Ma ona teraz selektywną funkcjonalność zarówno pod względem tego, co jest liczone, jak i sposobu interakcji użytkowników z policzonymi obiektami. Możemy tworzyć niestandardowe regiony dla funkcji liczenia lub wybierać istniejące wcześniej obiekty graficzne, w których mają zostać wykonane odpowiednie zadania. Count obejmuje również tabele zliczania, pozwalając na wybranie całego zliczonego obiektu nawet po zamknięciu okna dialogowego.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200