Cloudflare zapewni darmowy dostęp do ważnego komponentu swojej platformy

Firma potwierdza jednak, że będzie też bardziej rozbudowana i płatna wersja.

Cloudflare zabezpieczy przed Log4j / Fot. Petter Lagson, Unsplash.com

Cloudflare zabezpieczy przed Log4j / Fot. Petter Lagson, Unsplash.com

Cloudflare poinformował, że zarządzany zestaw reguł WAF (Web Application Firewall) będzie dostępny dla wszystkich użytkowników całkowicie za darmo. Firewall firmy, który często jest określany podstawowym komponentem platformy Cloudflare, jest jednym z najczęściej używanych produktów w jej portfolio. Dodajmy, że blokuje on ponad 650 tys. złośliwych żądań http na sekundę, co daje łącznie 57 mld cyberzagrożeń dziennie.

Zobacz: JPG to PDF

Zobacz również:

  • Mantis – to nazwa jednego z najgroźniejszych botnetów DDoS
  • Rośnie liczba wdrożeń FWaaS
  • Haker oferuje sprzedaż danych 48,5 mln użytkowników szanghajskiej aplikacji COVID

Obecnie firma informuje, że użytkownicy, którzy założyli bezpłatne konta, będą chronieni jej rozwiązaniem. Otrzymają dostęp do interfejsu użytkownika WAF na swoim dashboardzie i będą mogli wdrażać i konfigurować nowy zestaw reguł.

W przypadku gdy użytkownicy będą chcieli jednak używać większej liczby funkcji, takich jak Cloudflare Managed Rules, Cloudflare OWASP Core Ruleset czy Cloudflare Leaked Credential Check Rules, będą musieli już wykupić odpowiedni dostęp. Minimum to wersja "Pro".

Na blogu firmy czytamy, że "właściciele małych aplikacji i niewielkie zespoły nie zawsze mają czas, aby nadążyć za szybko wprowadzanymi poprawkami związanymi z bezpieczeństwem. To powoduje, że wiele aplikacji jest narażonych na ataki".

Cloudflare chce więc zatroszczyć się o większe bezpieczeństwo, informując że udostępni WAF za darmo. Firma dodaje, że luki o wysokim profilu mają duży wpływ na internet i wpływają na funkcjonowanie organizacji różnej wielkości. "Ostatnio widzieliśmy to przy Log4J, ale nawet wcześniej pojawiały się luki, takie jak Shellshock czy Heartbleed, które pozostawiły blizny w internecie".

Sprawdź: USB C

Nowy zestaw reguł jest wdrażany we wszystkich strefach Cloudflare, a także został zaprojektowany w taki sposób, aby ograniczyć liczbę fałszywych alarmów. Przypomnijmy, że Log4J to biblioteka języka programowania Java, służąca do tworzenia logów podczas działania aplikacji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200