Bootstrap 4 to framework, który zdecydowanie warto znać

Bootstrap 4, platforma opracowana - co ciekawe - przez programistów z Twittera, pozwala na szybkie i wygodne tworzenie stron i aplikacji webowych.

Bootstrap 4 - przykładowy szablon www

Bootstrap 4 - przykładowy szablon www

Bootstrap 4 to bardzo dopracowany framework, bogaty w szablony, typografię, formularze, paski nawigacji i wiele innych elementów zdefiniowanych przy użyciu HTML i CSS.

Najnowsza wersja pozwala na tworzenie dynamicznych stron www. Dodatkowo, jeśli stawiamy na Bootstrap 4, możemy również korzystać w łatwy sposób ze skryptów JavaScript. Framework bardzo dobrze radzi sobie ze współpracą z JS.

Zobacz również:

  • Microsoft testuje nową wersję środowiska Fluid Framework
  • Wix wygeneruje całą stronę internetową z użyciem AI. Nowe narzędzie

Bootstrap 4 jest tak popularny nie bez powodu

Inne platformy również zawierają style CSS i czasami skrypty JavaScript, jak również oferują system siatek oraz inne narzędzia do definiowania układów poszczególnych stron. Niemniej Bootstrap 4 ma kilka mocnych stron, którymi nie może się pochwalić zbyt wiele innych środowisk.

Sprawdź: Open Office - czy warto na nim pracować?

I taki, Bootstrap 4 jest na licencji MIT (otwarte oprogramowanie), współpracuje z technologiami Less, Sass i jQuery, a także ma narzędzia do budowania stron responsywnych, jak i elastyczny system siatek. Zapewnia przy tym kompatybilność ze starszymi przeglądarkami internetowymi, np. Internet Explorerem 8. Tutaj warto podkreślić, że starsze przeglądarki często inaczej obsługują języki HTML5 i CSS3. To sprawia, że strony stworzone z wykorzystaniem niektórych platform nie wyświetlają się wtedy poprawnie na danym urządzeniu. Z Bootstrapem nie ma tego problemu.

Poza tym Bootstrap 4, podobnie jak wcześniejsze wersje, to platforma stworzona nie tylko z myślą o programistach, ale też osobach, które zwyczajnie chcą tworzyć strony www (web developerzy). Bootstrap oferuje wiele ułatwień, aby praca nad stroną czy aplikacją przebiegała szybciej i wygodniej.

Jeśli zdecydujemy się na Bootstrapa, tworzenie stron www będzie zdecydowanie przyjemne i stosunkowo łatwe. Warto dodać, że jest też mnóstwo szablonów, które możemy kupić i edytować. Wyglądem i funkcjonalnością są one na ogół nowoczesne i podobne do tych, które znamy z WordPressa.

Skąd pobrać Bootstrapa 4?

Aby pobrać Bootstrapa 4, udajemy się na stronę Getbootstrap.com i klikamy Download, aby pobrać najnowszą wersję. W czasie powstawania artykułu była to wersja 4.6.0. Jednocześnie dostępna jest już wersja 5.0.0-beta2, którą też warto przetestować. Dodatkowo dostępne są templates (szablony), czy też dokumentacja techniczna.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200