BlueStacks czasami nie działa. Jak sobie radzić z tym problemem?

BlueStacks jest jednym z najlepszych emulatorów Androida dla systemu Windows. Niestety, czasami ma swoje problemy. Podpowiadamy jak sobie z nimi radzić.

BlueStacks 5 / Fot. Materiały własne

BlueStacks 5 / Fot. Materiały własne

BlueStacks (obecnie najnowsza wersja to BlueStacks 5) to jeden z najpopularniejszych emulatorów Androida dostępnych dla systemu Windows. Ze względu na łatwy w obsłudze interfejs użytkownika i najlepszą wydajność jest doceniany przez miliony użytkowników na całym świecie.

Mimo że jest stale aktualizowany, od czasu do czasu napotyka problemy. W niektórych przypadkach np. nie uruchamiają się wybrane aplikacje, pojawiają się nieprzewidziane opóźnienia czy dana aplikacja lub gra wyłącza się automatycznie.

Zobacz również:

  • 13 niebezpiecznych aplikacji na Androida trafiło do Sklepu Play

Sprawdź: HODL

Od czego zacząć, jeśli narzędzie nie działa? Od sprawdzenia czy komputer spełnia minimalne wymagania systemowe. Jeśli tak jest, przechodzimy dalej - sprawdzamy czy sam BlueStacks nie ma jakiegoś problemu. W tym celu udajemy się na updownradar i sprawdzamy status aplikacji oraz wszelkie zgłoszone tam błędy.

Jeśli jest tam akurat jakiś problem, nic nie robimy - czekamy cierpliwie aż zostanie naprawiony. Jeśli nie, sprawdzamy czy nasz antywirus czasem nie blokuje dostępu do aplikacji. To niestety częsty problem.

BlueStacks nie lubi się z niektórymi antywirusami

BlueStacks może zostać zinterpretowany jako zagrożenie dla systemu Windows, uniemożliwiając uruchomienie aplikacji. Dlatego tymczasowo wyłączmy antywirusa, jeśli tak się dzieje - pamiętajmy tylko, by później na nowo go aktywować.

Zobacz: Awaria Messengera

Na pewien czas możemy też wyłączyć Zaporę Windows Defender, aby upewnić się, że nie zakłóca działania aplikacji. Jeśli to wina zapory sieciowej, dodajmy BlueStacks do listy wykluczeń.

Jeśli żadna z pierwszych dwóch poprawek nie rozwiąże problemu, spróbujmy - po uprzednim wprowadzeniu opisanych zmian - ponownie uruchomić BlueStacks i sprawdzić czy działa. Zalecany jest również restart komputera.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200