Bitcoin of America: pracujemy nad nierównością płci w branży krypto

Firma Bitcoin of America, która prowadziła dość głośną kampanię w zeszłym roku, promując kobiety w branży zdominowanej przez mężczyzn, znów podkreśla, że w sektorze jest problem z nierównością płci.

Menedżerki z Bitcoin of America na konferencji BTC 2022 w Miami / Fot. Materiały prasowe

Menedżerki z Bitcoin of America na konferencji BTC 2022 w Miami / Fot. Materiały prasowe

Bitcoin of America wysłał żeński zespół menedżerek i specjalistek na tegoroczną konferencję BTC 2022, która odbyła się w Miami. Zespół składający się wyłącznie z kobiet informował uczestników konferencji o tym, co zapewnia sektor krypto, a także tłumaczył jakie możliwości sama organizacja.

Sprawdź: Hodl

Zobacz również:

  • Roberta Nelson Shea z Universal Robots z „robotycznym Noblem” po raz drugi
  • Bitcoin osiąga najwyższy poziom od 18 miesięcy, ale kopanie kryptowalut nadal jest nieopłacalne

Bitcoin of America nie tylko wysyła na konferencje i targi same kobiety, ale też chwali się, że większość najwyższych stanowisk w firmie zajmują właśnie panie. W firmie takie stanowiska jak dyrektor operacyjny, kierownik operacyjny, dyrektor ds. marketingu czy dyrektor ds. rozwoju są zajmowane właśnie przez kobiety.

Alice Gorodetsky, dyr. ds. rozwoju, informuje że obecność mężczyzn w sektorze technologicznym jest ogromna i to samo dotyczy sektora krypto. "Cieszę się, że mogę być częścią firmy takiej jak Bitcoin of America, która zachęca kobiety do odniesienia sukcesu w branży zdominowanej przez mężczyzn" - mówi.

Zobacz: YT MP3

Firma aktualnie szuka nowych pracowników i bardzo zależy jej, aby zachęcić do pracy w sektorze kryptowalut również kobiety. Inicjatywy tego typu z pewnością zasługują na uznanie.

Bitcoin of America to przede wszystkim sieć bankomatów, które ułatwiają użytkownikom wypłacanie gotówki w zmian za krypto. Obsługuje różne kryptowaluty i ma już ponad 2500 bankomatów w USA.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200