Bezpieczny komunikator na 2023 to coś, czego możesz nie znać

Wiele firm decyduje się na takie aplikacje jak Microsoft Teams czy Slack, ale warto wiedzieć, że istnieją jeszcze alternatywy. Jednym z najbardziej bezpiecznych komunikatorów do pracy jest Armour Mobile.

Armour Comms / Fot. Materiały prasowe

Armour Comms / Fot. Materiały prasowe

Firma Armour Comms oferuje komunikator Armour Mobile na platformy iOS i Android. To flagowy produkt tego producenta, zapewniający wszystkie funkcje popularnych aplikacji komunikacyjnych, za to ze zwiększonym bezpieczeństwem.

Komunikator Armour Mobile oferuje bezpieczne połączenia wideo, głosowe, jak również wiadomości indywidualne (tekstowe) i grupowe. Zapewnia też wideokonferencje, przesyłanie załączników, czy nawet opcję automatycznego usuwania wiadomości po ich przeczytaniu przez odbiorcę (funkcja MessageBurn).

Zobacz również:

  • Slack zbiera dane użytkowników do trenowania modeli AI bez pytania o zgodę

Pełna ochrona: nikt nie sprawdzi naszych wiadomości

Bezpieczny komunikator firmy Armour chroni nie tylko treść komunikacji, ale też powiązane metadane. W praktyce oznacza to, że nikt nie wie, że prowadzimy lub odbyliśmy rozmowę z daną osobą, nie mówiąc już o tym, o czym była ta rozmowa czy wymiana wiadomości.

Sprawdź: SkyScanner

Armour Mobile zapobiega przechwytywaniu komunikacji mobilnej, czy to głosu, tekstu, czy nagrań wideo lub całych konferencji. Ma wbudowaną ochronę przed "łapaczami" IMSI czy też hackami wykorzystującymi protokół SS7 i inne.

Aplikacja umożliwia bezpieczną współpracę między zaufanymi współpracownikami podczas omawiania poufnych informacji handlowych, takich jak własność intelektualna firmy, transakcje finansowe i dane klientów.

Jest też wersja Armour Desktop, która działa z telefonem programowym Windows 10 (Windows 10 softphone) za sprawą integracji Unified Comms. Dzięki temu organizacje mogą korzystać z obniżonych kosztów i zwiększonej elastyczności zapewnianej przez Voice over IP.

Jeszcze większe bezpieczeństwo? Sprawdź SigNet

SigNet by Armour to z kolei alternatywa dla flagowego Armour Mobile. Zapewnia bezpieczne przesyłanie i odbieranie głosu, wideo, wiadomości, czatów grupowych i załączników, jak również ma opcję MessageBurn, a wszystko to z lokalnym szyfrowaniem AES-256 bit oraz opcją całkowitej prywatności.

Zobacz: Virustotal

SigNet zapewnia taką samą łatwość użytkowania jak aplikacje konsumenckie i jest dostępna na iOS i Android, a także komputery z Windows 10 i Mac OS X.

Aplikacja korzysta z systemu zarządzania kluczami peer-to-peer, a także ma podwójny algorytm zapadkowy z wstępnymi kluczami (pre-keys) i systemem zarządzania 3-DH, co zapewnia poufność, uwierzytelnianie, walidację miejsc docelowych i inne opcje zabezpieczające.

Warto przetestować aplikacje Armour jako alternatywy dla popularnych rozwiązań, takich jak Slack czy Teams, ale też Telegram lub Signal.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200