Apple iCloud to wygodny sposób na duże załączniki

Apple iCloud to coraz lepsze środowisko chmurowe, choć z niektórych zalet skorzystamy dopiero wtedy, gdy faktycznie korzystamy z urządzeń Apple'a.

iCloud Apple'a to duża wygoda / Fot. Apple

iCloud Apple'a to duża wygoda / Fot. Apple

Aby zalogować się do iCloud potrzebny jest nam Apple ID (warto wspomnieć, że jest już aplikacja iCloud na Windows). Kiedy to zrobimy, możemy wygodnie korzystać z usługi chmurowej Apple'a.

Sprawdź: WhatsApp Web

Zobacz również:

  • IPhone w wersji Slim? Jakie plany ma firma Apple?
  • Łatwiejsze wyjście z usług Apple - wszystko dzięki prawu UE
  • Tradycja i nowoczesność - połączenie klasycznych notatek ze światem cyfrowym

Usługa iCloud jest wbudowana we wszystkie urządzenia Apple'a. Jeśli więc mamy tablet czy smartfona tej firmy, możemy zalogować się do chmury i od razu otrzymamy 5 GB darmowej powierzchni dyskowej w ramach iCloud Drive.

Apple oczywiście szybko zachęci do aktualizacji do wersji iCloud+, sugerując że dzięki temu zyskamy o wiele więcej miejsca oraz wygodniejszą pracę. Firma przekonuje, że przede wszystkim będziemy mogli łatwo wymieniać się i przechowywać takie pliki jak zdjęcia i filmy, które często zajmują dużo miejsca w pamięci urządzenia. Na tym oczywiście możliwości się nie kończą.

iCloud Mail - bardzo wygodna poczta

Jedną z usług chmury Apple'a, którą warto docenić, jest iCloud Poczta. Otrzymamy maila w domenie icloud.com, a następnie możemy np. robić zdjęcia tabletem i wysyłać je na dowolne konto, np. Gmail. I tutaj wspomniana wygoda: jeśli wybierzemy sporo załączników, Apple zaproponuje skorzystanie z narzędzia Mail Drop.

Firma wyświetli komunikat, że załączniki sporo ważą i proponuje wysłać je w formie linka do pobrania. Działa to podobnie jak WeTransfer, z tą różnicą, że cały proces wgrywania plików na serwer jest zautomatyzowany. Wystarczy zgodzić się na propozycję Apple'a i niezwłocznie wysłany zostanie mail z linkiem do pobrania. Odbiorca ma następnie do 30 dni na pobranie plików - później są one automatycznie usuwane z serwerów Apple'a. To bardzo podnosi komfort pracy.

Chmura iCloud ma też inne zalety. Ale ile to kosztuje?

Apple iCloud ma też warianty płatne. Cena wynosi 0,99 dol./mc za 50 GB, 2,99 dol./mc za 200 GB oraz 9,99 dol./mc za 2 TB powierzchni dyskowej online.

Zobacz: Program do nagrywania ekranu

Do płatnych wariantów dodawane są również inne funkcje. Na uwagę zasługuje na pewno Hide My Email, stosowana w iCloud poczcie. To rozwiązanie pozwalające na generowanie unikalnych, losowych adresów e-mail, które następnie przesyłają wiadomości na nasz właściwy adres. Z takiego "ukrytego" maila możemy też później odpowiadać.

Po co jest taka funkcja? Apple chce tutaj zadbać o prywatność, tłumacząc że dzięki temu nie musimy podawać prawdziwego maila, gdy np. wypełniamy jakieś formularze w internecie. Możemy tworzyć dowolną liczbę takich adresów i również w dowolnym momencie je wyłączać.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200