Aktualizacja Microsoft Defender rozwiąże duże zagrożenie bezpieczeństwa dla BYOD

Zaatakowane urządzenia będzie można odizolować od sieci. Ułatwi to pracę specjalistom IT, którzy dbają o bezpieczeństwo w firmach pozwalających na pracę zdalną.

Urządzenia BYOD będą mniej ryzykowne / Fot. Elle Hughes, Pexels.com

Urządzenia BYOD będą mniej ryzykowne / Fot. Elle Hughes, Pexels.com

Microsoft wprowadza nową funkcję zabezpieczeń. Ma ułatwić życie specjalistom IT, którzy dbają o bezpieczeństwo pracowników zdalnych, w dodatku często korzystających z prywatnych urządzeń (BYOD - bring your own device). Firma uruchomiła Microsoft Defender for Endpoint (MDE), aby "opanowywać niezarządzane i skompromitowane urządzenia" w sieciach z systemem Windows.

Sprawdź: HEIC to JPG

Zobacz również:

  • Najlepsze MDM-y do ochrony urządzeń mobilnych na 2023
  • FBI ostrzega - masowy atak phishingowy w USA

Jeśli więc urządzenie z systemem Windows zostanie z jakiegoś powodu uznane za niebezpieczne lub potencjalnie zagrożone, inne urządzenia w sieci zaczną go unikać. Żadna komunikacja z tym sprzętem nie będzie można, ani wychodząca, ani przychodząca.

W momencie gdy cyberprzestępca zdoła wedrzeć się do sieci, zainfekowany sprzęt zostanie zatrzymany, zanim zdąży wyrządzić jakiekolwiek szkody. Co ważne, informatycy nadal będą mogli zyskać dostęp do zhakowanych urządzeń - zostaną one odizolowane od reszty sprzętu w sieci, ale dla specjalistów IT będą dostępne, by mogli wprowadzić odpowiednie poprawki i zneutralizować zagrożenie.

Zobacz: Awaria Messengera

"Działanie to może pomóc w zapobieganiu złamaniu zabezpieczeń sąsiednich urządzeń, podczas gdy analityk operacji bezpieczeństwa lokalizuje, identyfikuje i usuwa zagrożenie na zhakowanym urządzeniu" — informuje Microsoft.

Trzeba jedynie podkreślić, że nowe zabezpieczenie Defender for Endpoint działa na urządzeniach z systemem Windows 10 i nowszych, albo z Windows Server 2019 i nowszych.

Najnowsze rozwiązanie to kolejny krok w kierunku ochrony urządzeń wykorzystywanych przez pracowników zdalnych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200