Akamai chce ułatwić życie osobom pracującym zdalnie w domu

Akamai ogłosił wczoraj, że zamierza spowolnić szybkość pobierania gier wideo w godzinach szczytu, po to aby uniknąć zatorów komunikacyjnych na łączach internetowych, które sprawiają sporo kłopotów osobom pracującym zdalnie. Łącza komputerowe są bowiem w ostatnich dniach obciążone ponad miarę ze względu na wzmożone zainteresowanie grami komputerowymi, co ma związek z pandemią koronawirusa.

„W tych regionach, w których popyt na przepustowość jest tak duży iż tworzą się wąskie gardła, będziemy spowalniać szybkość pobierania danych w godzinach szczytu, kończąc pobieranie z normalną szybkością dopiero późną nocą”, powiedział przedstawiciel firmy Akamai.

Spowolnienie nie wpłynie na samo działanie gier wideo, które samo w sobie nie generuje dużego ruchu sieciowego. Użytkownicy będą tylko musieli liczyć się z tym, że pobieranie gier będzie trwać dłużej. Zmiana priorytetów na rzecz innych aplikacji oznacza, że Akamai będzie w stanie uniknąć nagłych skoków w natężeniu ruchu i zapobiec zatorom, które mogłyby utrudnić życie osobom pracujących zdalnie w domu.

Zobacz również:

  • Google Meet stawia na większe możliwości streamingu
  • Akamai wchodzi na rynek DBaaS
  • Java i Type kluczami do kariery w branży gier

Akamai informuje jednocześnie, że ewentualne spowolnienia wystąpią tylko w tych regionach, w których występują wąskie gardła, co uzgodnił z dwoma firmami obsługującymi platformy tego typu (chodzi o Microsoft i Sony, i platformy Xbox oraz PSN).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200