10 najbardziej zaskakujących przypadków utraty danych

4. Koty nie mają szacunku dla Mac’ów

Pewna kobieta pozostawiła w domu na dwie godziny Mac’a, aby podładować baterie. Kiedy wróciła, zauważyła dziwny płyn znajdujący się na klawiaturze oraz bawiącego się niedaleko komputera kotka. W dalszym śledztwie okazało się, że Mac posłużył kotu jako kuweta. Prawdopodobnie była to najdroższa kuweta na świecie.

3. W obronie Afryki

Pewien mężczyzna rzucił dobrze płatną pracę, aby zrealizować życiowe marzenie i podróżować po Afryce, fotografując najbiedniejsze zakątki kontynentu. Po kilku miesiącach podróży i zrobieniu kilku tysięcy niepowtarzalnych zdjęć, powrócił do domu w Europie, aby dokonać obróbki fotografii i przekazać je wybranym organizacjom, by zwrócić uwagę na problem biedy w Afryce. Niestety podczas obróbki zdjęć w mieszkaniu mężczyzny doszło do pożaru. Gdy na miejsce przybyła straż pożarna, jednemu ze strażaków udało się wyciągnąć częściowo zwęglony laptop z pożaru. Dodatkowo, podczas schodzenia z drabiny pożarniczej, laptop upadł na ziemię. Mimo dwóch tak poważnych wypadków, specjaliści odzyskali 100% zdjęć zapisanych na komputerze.

2. R.I.P., mrówko

Podczas powodzi w Niemczech komputer pewnego mężczyzny wpadł do rzeki i leżał na dnie przez 2 dni. Całkowite zanurzenie w wodzie nie było jedynym problemem, który mógł spowodować utratę danych i brak możliwości ich odzyskania. Kiedy nośnik dotarł do laboratorium, ku swojemu zdziwieniu specjaliści odkryli, że wewnątrz dysku znajduje się… mrówka, która starała się zapewne schronić w nim przed działaniem wody. Na szczęście specjalistyczne techniki laboratoryjne pozwoliły na odzyskanie danych. Mrówki nie udało się jednak uratować…

1. Laptopy nie są wodoodporne

Relaksując się na plaży, pewien mężczyzna zabrał ze sobą laptopa, aby mieć ciągły dostęp do skrzynki elektronicznej. Gdy w południe wzrosła temperatura postanowił się ochłodzić. Bojąc się pozostawienia komputera bez opieki, wcisnął go do plastikowej torby, aby ten nie zamókł i… wskoczył wraz z nim do wody. Torba nie okazała się jednak wystarczająco wodoszczelna i wszystkie dane zostały utracone.

Źródło - Kroll Ontrack


TOP 200