Postaw na ciągłość działania biznesu i wybierz DRaaS

DRaaS (Disaster Recovery as a Service) to ważna usługa dla firm, ponieważ pozwala na szybkie i efektywne odzyskiwanie danych oraz systemów po awariach, minimalizując przestój i straty finansowe.

Dzięki elastyczności chmury obliczeniowej, DRaaS ułatwia skalowanie zasobów w miarę rozwoju przedsiębiorstwa, chroniąc jednocześnie przed cyberatakami i innymi zagrożeniami. Usługa ta pozwala na realizację celów RTO (Recovery Time Objective) oraz RPO (Recovery Point Objective), zapewniając odpowiedni poziom ochrony danych dla różnych systemów.

DRaaS umożliwia także replikację danych pomiędzy wieloma lokalizacjami geograficznymi, co zwiększa odporność przedsiębiorstwa na lokalne katastrofy, takie jak powodzie czy trzęsienia ziemi. Testowanie i monitorowanie planów odzyskiwania po awarii są łatwiejsze dzięki DRaaS, co pozwala na szybkie wprowadzenie niezbędnych zmian i reagowanie na potencjalne zagrożenia.

Współpraca z dostawcą DRaaS takim jak Netia gwarantuje wsparcie techniczne oraz konsultacje związane z planowaniem, wdrażaniem i zarządzaniem strategiami odzyskiwania po awarii. Wybór odpowiedniego modelu płatności, opartego na wykorzystaniu zasobów, zarezerwowanych zasobach czy opłatach abonamentowych, pozwala na dostosowanie kosztów usług DRaaS do potrzeb i możliwości finansowych firmy.

DRaaS dziś stanowi kluczowy element strategii zarządzania ryzykiem i ochrony danych, pomagając firmom utrzymać ciągłość działania i uniknąć niekorzystnych konsekwencji awarii. Inwestycja w DRaaS może przyczynić się do zwiększenia konkurencyjności przedsiębiorstwa na rynku i zabezpieczenia jego długoterminowego sukcesu.

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z materiałem!

Jeśli jesteś zainteresowany dostępem do materiałów, podaj swój adres e-mail

Obejrzyj materiał
Najpopularniejsze
Postaw na ciągłość działania biznesu i wybierz DRaaS
Własne, bezpieczne miejsce na krytyczne aplikacje sieciowe – dlaczego warto je mieć i jak to osiągnąć?
Chmura – naturalny kierunek migracji
10 rzeczy, których należy unikać budując chmurę obliczeniową