Computerworld nr 03-04/2021

W numerze m.in:

Elektroniczna demokracja – komputerowo wspomagana polityka

usprawnianie formalnego działania współczesnych demokracji skłania do pytań o nowe ramy organizacyjne dla tych systemów. czy jest tam miejsce dla technologii informatycznych? cyfryzacja zmienia także tę dziedzinę.

Bezpieczeństwo w dobie home office

Praca zdalna stała się normą. Ma wiele zalet, ale sprawia, że firmy narażone są na różne ataki i cyberzagrożenia. Jakie technologie i rozwiązania są skuteczne w zapewnieniu bezpieczeństwa?

Jak zdalnie kierować działem IT?

Hybrydowy tryb pracy stał się faktem. Liderzy IT muszą przyzwyczaić się do nowej sytuacji, wyrobić nowe nawyki, aby zapewnić sobie sukces w zarządzaniu IT na odległość.

Najlepszy VPN dla zdalnego specjalisty

Jeśli pracuje się zdalnie, a firma nie zapewnia dostępu do VPN-a, warto wziąć sprawy w swoje ręce. Wyjaśniamy, jakie są najważniejsze i najbardziej przydatne funkcje w obecnie dostępnych VPN-ach, pomagając wybrać usługę optymalną dla potrzeb użytkownika.

Środowiska zwirtualizowane i hiperkonwergentne

Systemy wirtualizacji i środowiska hiperkonwergentne są powszechnie stosowane w biznesie, stanowiąc podstawę architektury centrów danych. Niestety, nie zawsze osoby decyzyjne, które nie są bezpośrednio związane z wdrożeniem systemu w firmie, potrafią określić, jakie korzyści i zagrożenia kryją się za konkretną technologią.

Ukryte koszty outsourcingu

Obliczenie całkowitego kosztu usług informatycznych zawsze było wyzwaniem. Zmieniający się charakter IT i nieoczekiwane wydatki ujawnione podczas kryzysu związanego z pandemią przypominają o znaczeniu dobrego zarządzania usługami IT.

Magazyn Computerworld to wiarygodne i aktualne źródło informacji o zastosowaniach technologii informatycznych w przedsiębiorstwach, dostawcach rozwiązań informatycznych i usług biznesowych, zarządzaniu i trendach gospodarczych.

Computerworld w wersji drukowanej.

Jeżeli jesteś zainteresowany dostępem do materiału podaj adres e-mail

Organizatorem usługi udostępnienia materiału Whitepaper jest IDG Poland S.A..
Udostępnienie materiału Whitepaper to usługa, w której masz możliwość pobrania wybranego pliku oraz możesz otrzymać dodatkowe informacje od organizatorów za pośrednictwem poczty e-mail i telefonu.
Rejestracja na Whitepaper jest jednoznaczna z akceptacją Regulaminu usługi.

Jeżeli nie chcesz wypełniać wszystkich pól poniższego formularza lub nie akceptujesz treści zgód, które wymagane są do otrzymania bezpłatnego wydania zapraszamy do kontaktu: tel: 22 321 77 77 lub [email protected] w celu zakupu wydania.