Computerworld nr 09-10/2020

W numerze m.in:

Jak się zarazić zwinnością

Jednym z podstawowych błędów myślenia o transformacji cyfrowej jest pojmowanie jej jako zmiany jednorazowej, precyzyjnie określonej w czasie. Biznes musi transformować się cały czas, tak jak ciągle zmienia się otoczenie. Nie da się tego zrobić bez zwinnego podejścia do zmian, umożliwiającego szybsze dostarczanie nowych produktów i wdrażanie innowacji.

Pandemia, pieniądze i nowa mentalność

Pandemia radykalnie zmieniła podejście do budżetów IT w firmach i wymusiła optymalizację na nieznaną dotychczas skalę. eros organizacji musiało pogodzić konieczność przyspieszonej cyfryzacji z jednoczesnymi cięciami. Czy zwrot w kierunku modelu usługowego, który zapewnia elastyczność, będzie już trwałym zjawiskiem?

Monitorowanie personelu, czyli zwiększamy produktywność

Jeśli wdrożymy oprogramowanie do monitorowania personelu, zyskamy dostęp do wielu cennych danych, które pozwolą poprawić produktywność. Co oferują systemy tego rodzaju i dlaczego warto je wybrać?

Pięć trendów, które zmienią świat do 2030 roku

Gartner w swoim nowym raporcie "Hype Cycle for Emerging Technologies, 2020" typuje pięć trendów technologicznych, które zmienią świat w ciągu najbliższej dekady.

Zaprogramowani na bezpieczeństwo

Model DevOps odmienił podejście do tworzenia oprogramowania. Dzięki ścisłej współpracy działu rozwoju oprogramowania i odbiorcy biznesowego nowe wersje aplikacji są tworzone, dostarczane i wdrażane w szybszym tempie, a zamawiający na bieżąco kontrolują zgodność z wymaganiami biznesowymi. Brakującym ogniwem pozostaje kwestia cyberbezpieczeństwa - błędów, luk i podatności w kodzie aplikacji.

Sztuczna inteligencja w marketingu

Każdy sklep musi dopasować ofertę do swoich klientów. Standardem stały się rabaty i promocyjne akcje specjalne. Wykorzystywane są różne kanały dotarcia do potencjalnych klientów, w tym portale społecznościowe czy współdziałanie z tzw. influencerami z Instagrama i YouTube'a. Żeby te narzędzia zadziałały, potrzebny jest indywidualny profil klienta, w czym może pomóc sztuczna inteligencja.

Jeżeli jesteś zainteresowany dostępem do materiału podaj adres e-mail

Organizatorem usługi udostępnienia materiału Whitepaper jest IDG Poland S.A..
Udostępnienie materiału Whitepaper to usługa, w której masz możliwość pobrania wybranego pliku oraz możesz otrzymać dodatkowe informacje od organizatorów za pośrednictwem poczty e-mail i telefonu.
Rejestracja na Whitepaper jest jednoznaczna z akceptacją Regulaminu usługi.

Jeżeli nie chcesz wypełnić wszystkich pól poniższego formularza lub nie akceptujesz treści zgód, które wymagane są do otrzymania bezpłatnego wydania, zapraszamy do naszego Kiosku