Computerworld nr 05-06/2020

W numerze m.in:

Najlepsze wdrożenia chmury w Polsce

Za nami ósma organizowana przez redakcję „Computerworlda” konferencja „Best in Cloud”, która odbyła się w trybie online. Konferencji towarzyszył konkurs „Best in Cloud”. Jury złożone z menedżerów IT oraz członków redakcji magazynu wyróżniło najlepsze produkty i rozwiązania chmurowe w dziewięciu kategoriach. Wybraliśmy też najlepsze wdrożenia chmury obliczeniowej w Polsce.

Tylko otwarta chmura daje korzyści

Wielu dostawców chmury chce zdobyć klienta, zapewnić mu jak najwięcej korzyści, aby ostatecznie zamknąć go w swoim środowisku. To nie prowadzi do niczego dobrego, ani dla klienta, ani dla dostawcy – mówi Jarosław Szymczuk, dyrektor generalny IBM Polska i Kraje Bałtyckie.

E-handel wirusa się nie boi

Wygodne i bezpieczne metody składania zamówień, dokonywania płatności oraz szybka dostawa to priorytety rozwoju rynku e-commerce. Jego znaczenie wzrosło po wprowadzeniu ograniczeń w handlu w związku z pandemią koronawirusa.

Nowa era systemów BI

Firmy, które chcą podejmować dobre decyzje biznesowe, inwestują w odpowiednie oprogramowanie do analiz opisowych, sugerujących i predykcyjnych. Narzędzia te ułatwiają zarządzanie informacjami, tak aby kadra kierownicza mogła podejmować lepsze, oparte na danych decyzje.

Bęc! Uważaj na BEC

Cyberprzestępcy, podszywając się pod członków kadry zarządzającej, próbują skłonić pracowników do realizacji przelewów finansowych na kontrolowane przez nich konta bankowe. To standardowy przykład ataku typu Business Email Compromise, w skrócie BEC, jednego z najbardziej kosztownych dla każdej organizacji zagrożeń cybernetycznych.

Chmurowa terapia uzależnień

Ryzyko uzależnienia organizacji od rozwiązań jednego dostawcy towarzyszy branży technologicznej od dawna. Dziś coraz częściej jest kojarzone z chmurą obliczeniową. Jak zabezpieczyć się przed chmurowym vendor lock-inem na poziomie kontraktu z dostawcą?

Etyka maszyn

Postęp technologiczny wymaga definiowania jego ram pozatechnologicznych. Urządzenia muszą działać zgodnie z systemem ludzkich wartości. Kto ma takie działanie zagwarantować? Firmy, użytkownicy, ustawodawca?

Jeżeli jesteś zainteresowany dostępem do materiału podaj adres e-mail

Organizatorem usługi udostępnienia materiału Whitepaper jest IDG Poland S.A..
Udostępnienie materiału Whitepaper to usługa, w której masz możliwość pobrania wybranego pliku oraz możesz otrzymać dodatkowe informacje od organizatorów za pośrednictwem poczty e-mail i telefonu.
Rejestracja na Whitepaper jest jednoznaczna z akceptacją Regulaminu usługi.

Jeżeli nie chcesz wypełniać wszystkich pól poniższego formularza lub nie akceptujesz treści zgód, które wymagane są do otrzymania bezpłatnego wydania zapraszamy do kontaktu: tel: 22 321 77 77 lub [email protected] w celu zakupu wydania.