CEO 3/2018

Cyfryzacja nie dokonuje się w próżni

Bohater z okładki, Piotr Chrobot, CEO Unit4 Polska, wyprowadził pomysł na uczynienie ze swojego sztandarowego produktu środowiska dla transformacji cyfrowej biznesu. Unit4 w takim modelu przejmuje na siebie dopasowanie do architektonicznej układanki elementów i rozwiązań cyfrowych, które znajdą na rynku klienci. To może być faktyczny katalizator, a później akcelerator cyfrowej zmiany w firmach.

Na naszych łamach ponownie gości Piotr Alicki, prezes Krajowej Izby Rozliczeniowej. Zgodnie z zapowiedzią KIR staje się hubem technologicznym dla strategicznych inicjatyw rynku cyfrowego w Polsce. Właśnie wchodzi w życie pierwsze polskie rozwiązanie elektronicznej tożsamości, mojeID.

Dużo miejsca poświęcamy też innowacji i start-upom. Udzielamy też łamów szefom dwóch szczególnie obiecujących firm. Andrzej Horoszczak to założyciel i szef Billona, polskiej firmy, która stworzyła świetny blockchain, ale i cały model solutioningu. Paweł Wieczyński jest CEO w DataWalk - taką nazwę przyjęło obecnie PiLab, w związku z doprecyzowaniem obszaru rynku produktu, jaki ma bazować na doskonałej technologii wymyślonej przez Krystiana Piećko.

Naszym gościem jest także prof. Krzysztof Rybiński, dziś Chief Ideator w błyskotliwym start-upie Synerise. Profesor był gościem spotkania Klubu CIO poświęconego sztucznej inteligencji. Adaptacji AI w Polsce jest też poświęcony wywiad.

Maciej Chojnowski omawia sytuację, w której stajemy się zakładnikami wielkiej cyfrowej czwórki monopolizującej format i coraz bardziej treść komunikacji.

Zapraszam do lektury i do dyskusji tematów na spotkaniach Klubu CIO, który jest forum nie tylko CIO, ale także CEO i CxO.

Szymon Augustyniak

Jeżeli jesteś zainteresowany dostępem do materiału, podaj adres e-mail

Organizatorem usługi udostępnienia materiału Whitepaper jest IDG Poland S.A..
Udostępnienie materiału Whitepaper to usługa, w której masz możliwość pobrania wybranego pliku oraz możesz otrzymać dodatkowe informacje od organizatorów za pośrednictwem poczty e-mail i telefonu.
Rejestracja na Whitepaper jest jednoznaczna z akceptacją Regulaminu usługi.