CEO 4/2016

Zapraszam do lektury CEO 4/2016!

Z historii Roberta Podlesia, szefa COBI SA i bohatera z okładki „CEO” wynika, że do odniesienia i utrzymania zwycięstwa potrzeba konsekwencji, wytrwałości, mądrego inwestowania. Ważny jest timing w skali strategicznej, jak i operacyjnej. We właściwym czasie na rynku pojawiły się pierwsze produkty COBI, w swój czas trafiały serie tematyczne. A na swój czas czeka „przyczajona” i dziś kolekcjonerska seria pojazdów sterowanych smartfonową aplikacją.

W tym wydaniu poruszamy także kolejne wielkie tematy. Cyfrowi czempioni – flagowce digitalowe, które mogą stać się znakiem firmowym polskiej gospodarki. Na pierwszy ogień poszły RTB House oraz Kontakt.io. Firmy globalne, technologiczne, cyfrowe z daty urodzenia i biznesowego genotypu.

Być może to one właśnie pomogą polskiej gospodarce umknąć z pułapki średniego rozwoju, o której przypomina i której zapobiec ma plan premiera Mateusza Morawieckiego. Na naszych lamach rozpoczynamy cykl artykułów poświęconych zjawisku pułapki średniego rozwoju.

W wydaniu przedstawiamy także raport: Car Fleet Management. Akceleracja. To biznesowa analiza rynku, kluczowych trendów, takich jak: mobilność, telematyka, hybrydy.

Wielkimi krokami nadchodzi rozstrzygnięcie Konkursu CIO Roku 2016. W konkursie wzięło udział 19 znakomitych CIO z czołowych polskich firm. Wybór jury poznamy 8 grudnia, podczas uroczystej, wieczornej Gali CIO Roku. Od 14 lat w wydarzeniu uczestniczy grono czołowych CIO, ale także rosnąca grupa CxO, zainteresowanych sukcesami w cyfryzacji biznesu.

Serdecznie zapraszam na Galę CIO Roku, życzę miłej lektury i... do zobaczenia!

Szymon Augustyniak

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z materiałem!

Pobierz materiał
Najpopularniejsze
Chmura obliczeniowa i usługi jej towarzyszące. Doradztwo, migracja, zarządzanie.
Chmura – naturalny kierunek migracji
Na drodze do cyberodporności
Poznaj Randori Recon - narzędzie IBM do ochrony biznesu przed atakami hakerskimi