Raport Bezpieczna firma

Wbrew pokutującym opiniom, bezpieczeństwo nie jest stanem firmy, ale procesem, który organizacja powinna realizować. Od tworzenia aplikacji czy urządzeń, przez testowanie, prace wdrożeniowe i późniejsze utrzymanie – wszystko to powinno być realizowane z myślą o bezpieczeństwie organizacji. Nie należy również zapominać o ciągłości działania – jest to także część bezpieczeństwa i również należy mieć ją na uwadze.

Istotnym trendem są ataki na rozwiązania automatyki przemysłowej. Chociaż niektóre scenariusze doczekały się nawet ekranizacji, ataki te są jak najbardziej realne. Właśnie włamanie do systemów SCADA było jednym z tematów ćwiczeń przeprowadzonych podczas konferencji Wolność i Bezpieczeństwo, w których symulowane włamanie komputerowe umożliwiło przetestowanie odporności firm w branży energetycznej i gazownictwa. Systemy te są dość szczególnym zastosowaniem informatyki w obsłudze procesów biznesowych i dlatego również postanowiliśmy przyjrzeć się im dokładniej.

Jeżeli jesteś zainteresowany dostępem do materiału podaj adres e-mail

Organizatorem usługi udostępnienia materiału Whitepaper jest IDG Poland S.A..
Udostępnienie materiału Whitepaper to usługa, w której masz możliwość pobrania wybranego pliku oraz możesz otrzymać dodatkowe informacje od organizatorów za pośrednictwem poczty e-mail i telefonu.
Rejestracja na Whitepaper jest jednoznaczna z akceptacją Regulaminu usługi.


Możliwość obejrzenia materiału otrzymają tylko wybrani uczestnicy, dlatego po zarejestrowaniu otrzymasz od nas informację o zakwalifikowaniu się do usługi.