Jak szybko znaleźć wszystkie pliki z ...?

Mamy dysk twardy, który chcemy przekonwertować z FAT na NTFS. Program do konwersji odmawia jednak współpracy twierdząc, że niektóre nazwy plików zawierają niedozwolone znaki. Oczywiście "zapomina" o podaniu konkretów...

Jeśli plików jest kilkadziesiąt, możemy próbować je przeglądać. Przy kilkunastu tysiącach taka praca straci sens.

Istnieje wszak sposób, aby zebrać wszystkie pliki i katalogi na dysku w jednym oknie. Należy wybrać Start -> Wyszukaj i w polu wyszukiwania wpisać *.*. Warto również zaznaczyć(uaktywnić) trzy pierwsze Opcje zaawansowane, tj. Przeszukaj foldery systemowe, Przeszukaj ukryte pliki i foldery, Przeszukaj podfoldery.

W okienku po prawej stronie pojawią się (po dłuższej chwili) znajdujące się na HDD katalogi i pliki. Jeżeli poszukujemy nietypowych znaków, warto posortować je po typie (4. kolumna od lewej) i bacznie przyjrzeć się dokumentom i muzyce - to w ich nazwach najczęściej występują dziwne "krzaki". Kiedy potrzebujemy natomiast znaleźć wszystkie pliki, które zostały zaszyfrowane z użyciem EFS, skorzystamy z kolumny Atrybuty, gdzie będziemy wypatrywać literki E. I tak dalej.

Jeżeli interesują nas bardziej zaawansowane opcje, kliknijmy Widok -> Wybierz szczegóły. Możemy w ten sposób ograniczyć wyszukiwanie do interesujących nas kryteriów.

(Powyższa porada dotyczy ekranu wyszukiwania z klasycznym interfejsem użytkownika)

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200