Jak odzyskać pliki po skorzystaniu z Przywracania systemu?

Jeśli skorzystamy w Windows XP z opcji System Restore (Przywracanie systemu), pobrane niedawno pliki wykonywalne mogą zniknąć z naszego pulpitu. Teoretycznie zapobiega to przed infekcjami, w praktyce może okazać się bardzo uciążliwe.

Funkcja przywracania systemu (Start -> Wszystkie programy -> Akcesoria -> Narzędzia systemowe -> Przywracanie systemu) do wcześniejszego punktu usuwa zainstalowane sterowniki i aplikacje oraz umieszczone w folderze Windows biblioteki. Usuwa także pobrane w międzyczasie pliki wykonywalne.

Jeśli chcemy je odzyskać, najpierw musimy znaleźć na HDD katalog System Volume Information i ustawić mu takie uprawnienia, byśmy mieli prawo do niego wejść (patrz też "System Volume Information - 1,5 GB zmarnowanego dysku?").

Zobacz również:

  • Zerowanie Windows 10/11 - z której opcji skorzystać?

Następnie należy kliknąć na nim prawym klawiszem i wybrać Wyszukaj. Teraz najlepiej zrobimy wpisując w pole wyszukiwania *.exe. Od tego momentu pozostaje nam wykazanie się inwencją - taka metoda działa najszybciej. Możemy albo rozglądać się za plikami sortując je po rozmiarze, albo po sygnaturze (tutaj na pewno przyda nam się porada "Jak szybko znaleźć wszystkie pliki z ...? "). Wiadomo przecież, że Service Pack to ponad 200 MB, a demo gry - nawet 600 MB...

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200