iPhone 4: 7 zalet nowego smartfonu Apple

iPhone 4

Żyroskop

Dodatkiem do znanego z wcześniejszych modeli akcelerometru jest trójosiowy żyroskop - tandem tych dwóch modułów zapewnia sześcioosiowe wykrywanie i rozpoznawanie ruchów użytkownika, a co za tym idzie, większą precyzję reagowania na nie. Mechanizm może znaleźć idealne zastosowanie w grach.

Nowy system

iPhone 4 działa pod kontrolą nowego systemu operacyjnego, iOS 4.0. Główne funkcje oprogramowania, które Jobs ujawnił już w kwietniu 2010 r., to m.in. wyczekiwana przez wielu użytkowników wielozadaniowość, ujednolicona skrzynka e-mailowa, umożliwiająca korzystanie z wielu kont poczty elektronicznej (w tym wielu kont Exchange), wzmocniona ochrona danych oraz możliwość zdalnego zarządzania smartfonem.

Zobacz również:

  • Fizyczna karta SIM czy wirtualny eSIM? Oto najważniejsze różnice

Użytkownik będzie mógł przeprowadzać również rozmowy wideo (póki co, tylko z inną osobą korzystającą z iPhone'a 4, ale to ma się wkrótce zmienić) - służy do tego aplikacja FaceTime.

Steve Jobs prezentuje iPhone 4 - zobacz wideo:

Ceny i dostępność

iPhone 4 dostępny będzie w dwóch wersjach - o pojemności 16 i 32 GB. Do nabycia będą modele w czarnych i białych obudowach. Ceny urządzenia na rynku amerykańskim, przy podpisaniu umowy z wyłącznym operatorem - AT&T - wyniosą odpowiednio 199 i 299 USD.

Premiera rynkowa smartfonu w USA, Francji, Niemczech, Japonii i Wielkiej Brytanii przewidziana jest na 24 czerwca. W 18 kolejnych państwach iPhone 4 znajdzie się w sprzedaży w lipcu. W sierpniu urządzenie zawita do następnych 24 krajów, w tym do Polski.

Więcej informacji: Apple


TOP 200