Zmiana warty w Sun Microsystems

Ed Zander, pełniący funkcję prezesa i dyrektora operacyjnego koncernu od 1998 r. odejdzie z firmy. Jego ostatnim zadaniem będzie przywrócenie koncernowi rentowności w II kw. br. W kwietniu rozstanie z Sun-em zapowiedzieli również trzej inni członkowie zarządu firmy.

Ed Zander, prezes i dyrektor operacyjny Sun Microsystems, z dniem 1 lipca odejdzie z firmy. Jego obowiązki przejmie Scott McNealy, dyrektor wykonawczy koncernu. W ciągu dwóch ostatnich tygodni odejście z Suna zapowiedzieli również trzej inni członkowie zarządu – dyrektor ds. finansowych oraz dwóch wiceprezesów. Jak informują przedstawiciele firmy, zmiany stanowią naturalny proces reorganizacji, a także uproszczenia struktury zarządzania w Sun Micrososystems. Prawdopodobnie mają one również związek ze słabszymi wynikami finansowymi koncernu.

Ostatnim zadaniem jakie wyznaczył sobie Ed Zander, związany z firmą od ponad 15 lat, będzie przywrócenie koncernowi rentowności w IV kw. finansowym, kończącym się 30 czerwca br. Spekulacje o planowanych zmianach w zarządzie Sun Microsystems pojawiały się już w zeszłym roku. Tuż po oficjalnym potwierdzeniu informacji o odejściu Eda Zandera ceny akcji firmy spadły o 14%.

Zobacz również:

  • Zmiana nazwy na Meta niewiele pomogła Facebookowi
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200