Zdecentralizowana giełda krypto Uniswap chce zdominować internet tak, jak zrobił to PayPal

Uniswap chce zaoferować kod, który twórcy stron www będą mogli zagnieżdżać na swoich witrynach, zapewniając użytkownikom łatwy dostęp do handlu kryptowalutami. Podobną ekspansję przeprowadzał w swoim czasie PayPal, zapewniając odpowiednie integracje dla sektora e-commerce.

Uniswap chce być liderem / Fot. Materiały własne

Uniswap chce być liderem / Fot. Materiały własne

Uniswap Labs to największa zdecentralizowana giełda do handlu kryptowalutami. Obecnie Uniswap działa jako aplikacja webowa, do której podłączamy swój portfel krypto, np. MetaMask, by następnie wymieniać kryptowaluty. To się jednak zmieni - Uniswap zapewni odpowiednie fragmenty kodu do zagnieżdżania na praktycznie dowolnych witrynach. Dzięki temu będziemy mogli osadzić możliwości tradingu w wielu miejscach, co przyspieszy rozwój platformy.

Sprawdź: Boty Discord

Zobacz również:

  • Bitcoin osiąga najwyższy poziom od 18 miesięcy, ale kopanie kryptowalut nadal jest nieopłacalne

Widżet wymiany (swap widget) pozwoli użytkownikom na wymianę róznych tokenów bez opuszczania strony internetowej, która go obsługuje. Początkowo Uniswap zapewni dostępność tylko dla wybranych stron, aby przekonać się, jak zachowuje się usługa i w jakim stopniu jest wykorzystywana przez internautów.

PayPal Holdings Inc. zastosowało podobną taktykę parę dekad temu, aby zwiększyć swój zasięg i pobudzić rozwój handlu internetowego. Wtedy jednak chodziło o możliwość opłacania zamówień w e-commerce, a teraz mamy do czynienia z handlem kryptowalutami.

Mary-Catherine Lader, dyrektor ds. operacyjnych w Uniswap, powiedziała w wywiadzie dla Bloomberga, że "wymiana wartości jest niezbędna w Web3", mając na myśli aplikacje wykorzystujące tokeny i blockchainy. "Aby się rozwijać, musimy rozwijać cały rynek" - dodała.

Według firmy CryptoCompare od początku 2021 r. łączna wartość Uniswap typu "total value locked" - czyli miara tego, ile pieniędzy znajduje się w platformie - wzrosła o ponad 200% do 7,8 mld dolarów.

Uniswap to jedna z najlepszych giełd zdecentralizowanych

Obecnie Uniswap pozostaje najpopularniejszą giełdą zdecentralizowaną, z wolumenem na poziomie ok. 60 mln dol. dziennie. Na drugim i trzecim miejscu znajdują się PancakeSwap i Sushiswap.

Zobacz: Śmieszne memy

Widżet do wymiany krypto jest częścią strategii rozwoju Uniswap, która niedawno doprowadziła także do uruchomienia przez firmę ramienia venture capital do inwestowania w startupy Web3. Uniswap rozszerzył się również na inne blockchainy, takie jak Polygon, i szybko zyskuje tam popularność. Do tej pory Uniswap działała przede wszystkim na Ethereum.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200