Zarządzanie Zespołami IT. Konferencja "Computerworlda" już 6 lutego

6 i 7 lutego w warszawskim Centrum Nauki Kopernik odbędzie się kolejna edycja konferencji „Computerworlda” – Zarządzanie zespołami IT. To jedyne tego typu wydarzenie w Polsce w całości skupione na problematyce pozyskiwania, motywowania i utrzymania specjalistów informatyków.

Program dwudniowej konferencji Zespołami zespołami IT obfituje w ciekawe wydarzenia. Pierwszy dzień będzie w większości wypełniony wykładami zaproszonych przez redakcję „Computerworlda” ekspertów.

Zarządzanie zespołami IT – dzień pierwszy

W gronie prelegentów znalazły się znakomite osobistości. Konferencję otworzy wykład filozofki i futurolożki Aleksandry Przegalińskiej, zatytułowany „Sztuczna inteligencja dopiero zaczyna się rozpędzać". Dr Przegalińska prowadziła badania w słynnym bostońskim Massachusetts Institute of Technology, a w tym roku rozpocznie współpracę z Labour and Worklife Program na Harvardzie. Na konferencji przybliży słuchaczom nową fazę transformacji cyfrowej, czyli wdrożenie sztucznej inteligencji i usług kognitywnych. Opowie także o przyszłości sztucznej inteligencji, w tym o informatyce kwantowej i jej możliwym wpływie na funkcjonowanie biznesu i organizacji.

Zobacz również:

Będziemy także gościć Zefiryna Torę, dyrektora operacyjnego IT w MyBenefit, który zdobył tytuł CIO Roku 2019 w konkursie organizowanym przez redakcję magazynu CIO. Tora, który zarządza różnymi usługami informatycznymi od ponad 10 lat i jako dyrektor ds. informatyki zrealizował szereg projektów IT, przedstawi studium przypadku „Jak zarządzać zespołami hybrydowymi” – jak motywować zespół informatyków i jak się z nim komunikować, aby osiągnąć założone cele.

Problematyce komunikacji między działem informatycznym a biznesowym poświęcone będzie wystąpienie ekspertów z Altkom Akademii. Monika Księżak, trener biznesu oraz Tomasz Popis, Business Development Manager w trakcie wykładu „Trudna sztuka zadawania pytań” przedstawią metody komunikacji, które ułatwią pracę w projekcie IT. Podpowiedzą też, jak zadawać właściwe pytania aby wydobyć prawdziwe oczekiwania biznesu wobec budowanego systemu i na czym polega skuteczna komunikacja w przekazie i budowaniu zaangażowania.

O tym, jak pociągnąć ze sobą pracowników powie też Sebastian Drzewiecki, dyrektor zarządzający w Sabre Corporation (o tajnikach skutecznego przywództwa opowie na przykładzie swojej firmy). Z kolei Marta Krukowska, dyrektor HR w Grupie Empik i Rafał Zbiróg, CIO, podzielą się wiedzą w zakresie dobrych praktyk i antywzorców w budowaniu zaangażowania zespołów IT.

W trakcie pierwszego dnia konferencji zaprezentujemy także wyniki konkursu „Najlepsze miejsce pracy IT w Polsce 2019”. Krzysztof Skierski z TNS Cantar, oprócz ogłoszenia laureatów, przedstawi wnioski dotyczące przeprowadzonych badań oraz ich wyników – czynników motywujących pracowników IT, poziomu zaspokojenia ich oczekiwań i potencjalnych pól budowy przewagi nad konkurencją. Badanie AudIT zrealizowane zostało już po raz ósmy, wobec czego pokazana zostanie również dynamika wybranych wskaźników.

Pierwszy dzień konferencji zwieńczą prelekcje podzielone na dwie ścieżki tematyczne – HR i IT. W ramach pierwszej ścieżki, skoncentrowanej na problematyce zarządzania ludźmi i rekrutacji, będzie można wysłuchać m.in. wykładu „Specjalista czy menedżer. Jak ułożyć ścieżkę kariery – technologie i umiejętności miękkie”. Druga ścieżka skupia się na technicznych (technologicznych) aspektach zarządzania zespołami IT, a wybrane warsztaty w tej części to „Transformacja Agile, a świadomość biznesowa zespołu” oraz „Case study – uzwinnianie organizacji w dużej skali”.

Zarządzanie zespołami IT – dzień drugi

Drugi dzień konferencji będzie od początku do końca wypełniony sesjami warsztatowymi.

Agenda warsztatów obejmuje takie sesje jak:

  • Getting Things Done, czyli jak zaprowadzić porządek w świecie chaosu (prowadzący: Jakub Ujejski, GTD Certified Master Trainer, CEO w ProOutcome),
  • Change management – jak skutecznie zarządzać zmianą IT w organizacji i kto ma to robić? (Mirosław Dudek, dyrektor Change Management, Silfra Consulting),
  • Motywacja poprzez talenty, czyli jak wykorzystać silne strony członków twojego zespołu (Anna Zielińska-Wolfigiel, trenerka, Pracownia Gier Szkoleniowych),
  • Przestań motywować, zacznij angażować, czyli servant leadership w IT (Justyna Lichtarska, Coach przywództwa i kariery, menedżer HR, ACC ICF; Iwona Kunach, coach kadry zarządzającej, ACC ICF).

Ze względu na interaktywny charakter tej części, liczba miejsc na każdym warsztacie jest ograniczona do 30 osób. Możliwa jest jeszcze rejestracja i rezerwacja miejsca na wybraną sesję. O rezerwacji miejsca decyduje kolejność zgłoszeń.

Zarządzanie zespołami IT – o konferencji

W tym roku redakcja „Computerworlda” organizuje konferencję Zarządzanie zespołami IT już po raz siódmy. Konferencji tradycyjnie towarzyszy strefa wystawiennicza, na której będzie można zapoznać się z rozwiązaniami i benefitami dla specjalistów IT, oferowanymi przez wystawców. Partnerami konferencji są takie firmy jak Altkom Akademia, Natek Poland, NBC, FranklinCovey i HL Tech.

W ubiegłym roku w wydarzeniu wzięło udział ponad 221 uczestników, w tym dyrektorów/kierowników, prezesów i specjalistów reprezentujących kilkadziesiąt różnych firm z takich sektorów jak informatyka, HR oraz finanse i bankowość.

Więcej informacji o konferencji na stronie www.zespolyIT.computerworld.pl.


TOP 200