ZUS wybrał dostawcę nowej platformy do wirtualizacji

Zakład Ubezpieczeń Społecznych podpisał z Linux Polska umowę dotyczącą dostarczenia zintegrowanego rozwiązania do wirtualizacji serwerów wraz z 3-letnią usługą wsparcia. Nowe rozwiązanie pozwoli ZUS na rozwój i optymalizację systemów informatycznych.

Przedmiotem zamówienia jest zakup zintegrowanego rozwiązania do wirtualizacji wraz z asystą techniczną w trybie 24/7. W skład rozwiązania zaproponowanego przez Linux Polska wchodzi m.in. oprogramowanie Red Hat Virtualization, Red Hat Satellite oraz Red Hat Enterprise Linux. Dodatkowo rozwiązanie zaoferowane przez Linux Polska zagwarantuje możliwość zestawiania klastrów wysokiej dostępności pomiędzy wszystkimi systemami uruchomionymi na maszynach wirtualnych.

Wdrożenie zintegrowanej platformy do wirtualizacji i klastra wysokiej dostępności z oferty Linux Polska pozwoli m.in. na: uproszczone zarządzanie wieloma serwerami z jednego punktu centralnego; nieograniczoną skalowalność infrastruktury IT w obrębie posiadanych serwerów fizycznych; szybsze uruchamianie aplikacji w środowisku wirtualnym; zautomatyzowanie procesu wykrywania i eliminacji zagrożeń w systemach; oraz konfigurowanie aplikacji i zasobów w tryb wysokiej dostępności.

Zobacz również:

  • Nowa infrastruktura – nowe możliwości
  • 5 priorytetów, które obniżają koszty chmury i usprawniają operacje IT

Cieszymy się, że ZUS wybrał naszą ofertę i zdecydował się na rozwój systemów informatycznych w oparciu o stabilne, wydajne i bezpieczne rozwiązania open source, dające znaczące korzyści biznesowe. Połączenie otwartych rozwiązań do wirtualizacji i zarządzania w jedną zintegrowaną platformę ułatwi dostarczanie wydajnych i stabilnych usług, dzięki czemu ZUS będzie mógł skoncentrować się na zwiększaniu jakości usług dla swoich klientów - mówi Grzegorz Sułkowski, Wiceprezes Zarządu Linux Polska.

ZUS to kolejna kluczowa instytucja z sektora publicznego, dla której firma Linux Polska stała się dostawcą usług konsultingowych, wdrożeniowych i szkoleniowych z dziedziny open source. Do tej pory z usług Linux Polska skorzystały już m.in. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Narodowy Fundusz Zdrowia, Ministerstwo Sprawiedliwości, Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Edukacji, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Cyfryzacji, Centralny Ośrodek Informatyki, Urząd Komisji Nadzoru Finansowego, Główny Inspektorat Transportu Drogowego.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200