ZUS: audyt KSI wykona Softtutor Consulting i SBC

Zakład Ubezpieczeń Społecznych podpisał z konsorcjum firm Softtutor Consulting i SBC umowę na wykonanie audytu systemów informatycznych.

Informatyzacja ZUS

ZUS - prawdziwe porażki i sukcesy

Procesu informatyzacji ZUS-u nie można rozpatrywać w izolacji od całości reformy systemu ubezpieczeń społecznych.

Co dalej z KSI ZUS?

10 października br. kończy się umowa z Asseco na wdrożenie, administrację i eksploatację Kompleksowego Systemu Informatycznego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Czy ZUS wybierze nowego partnera do obsługi systemu?

ZUS otwiera się na konkurentów Asseco

Kończy się umowa ZUS na budowę i rozwój KSI ZUS. Obsługi części głównej systemu nikt Asseco Poland przez rok-dwa nie odbierze, ale Zakład chce otworzyć się na nowych dostawców IT w innych obszarach.

Przetarg na audyt systemów KSI i ZETO ogłoszony został w grudniu 2009 r. W postępowaniu brała udział jedna firma i cztery konsorcja: COMP S.A., konsorcjum CA Services - Comarch - ITTI, konsorcjum Deloitte Advisory - Deloitte Business Consulting - Deloitte Audit, konsorcjum Softtutor Consulting - Mirosław Wiatr i Wspólnicy - SBC, konsorcjum KPMG Advisory - KPMG Audyt.

Najkorzystniejszą ofertę (583 160 zł) złożyły firmy Softtutor Consulting i SBC i zostały wybrane przez ZUS jako wykonawca zlecenia.

Zobacz również:

  • Testy penetracyjne systemów IT - czy warto w nie zainwestować?

Przedmiotem audytu jest m.in. identyfikacja oraz ocena funkcjonalności realizowanych przez Kompleksowy System Informatyczny Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i systemy emerytalno-rentowe ZETO, identyfikacja oraz ocena modelu i mechanizmów stosowanych w zakresie rozwoju i utrzymania KSI ZUS i ZETO, a także prezentacja możliwych scenariuszy dalszego rozwoju i utrzymania głównych systemów informatycznych w ZUS (KSI i ZETO) oraz opracowanie rekomendacji dotyczących dalszego związania ZUS z podmiotem świadczącym usługi budowy i rozwoju oprogramowania KSI ZUS i ZETO. Audyt powinien zostać wykonany do końca września 2010.

"Wyniki audytu będą wykorzystane przez ZUS w trakcie negocjacji nowej umowy na utrzymanie systemu KSI oraz umowy na modyfikacje i rozbudowę systemu KSI" - wyjaśnia Zbigniew Derdziuk, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Zobacz także:

TP operatorem sieci WAN dla ZUS

ZUS wdraża elektroniczne PIT-y dla swoich pracowników

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200